Atidaroma Ina Mindiuz fotografijų paroda „Pavasario šventės Mursijoje“ (0)

I. Mindiuz nuotr.

I. Mindiuz nuotr.

Inos Mindiuz parodą sudaro per 100 fotografijų, kuriose užfiksuotos Pavasario švenčių akimirkos 2012–2016 m. Šis fotografijų ciklas pasakoja apie vienas įspūdingiausių švenčių Ispanijoje, Mursijos regione: Šventąją Velykų savaitę (Semana Santa) ir Pavasario šventes (Fiestas de Primavera). Šios šventės, kaip renginys ir kaip ritualas, yra reikšmingos socialinės, tradicijos ir atminties požiūriu.Jas galima apibūdinti kaip meno ir gyvenimo sąjungą: istorijos tėkmėje jos virto tam tikru masių menu, performansu, hapeningu, papročių transformacija. Laikui bėgant jos keitėsi kartu su visuomene ir jos kultūra.

Šventoji Velykų savaitė Mursijos mieste – tai religinė šventė, kurios ištakos – XV a. Ji vyksta kasmet ir tęsiasi 10 dienų nuo Didžiojo penktadienio iki Velykų sekmadienio. Šventinių procesijų metu 15 Mursijos religinių brolijų (cofradia) gatvių eisenose nešioja 93 skulptūrinius sostus, sukurtus žinomų XVI–XX a. Mursijos skulptorių, skirtus kiekvienai Velykų dienai. Šventoji Velykų savaitė Mursijoje išlaikė tradicinį ir unikalų šventės pobūdį, kuris labai skiriasi nuo tos pačios šventės Andalūzijoje (Sevilija, Malaga) ir Kastilijoje.

Pavasario šventės Mursijoje prasideda iškart po Velykų. Tai žaismingas ypatingos visą savaitę trunkančios šventės Mursijoje tęsinys. Ši šventė kilusi 1899 metais, nors Bando de la Huerta įvykiai, kurie taip pat pristatomi parodoje, vyko šiek tiek anksčiau 1849 m. Bando de la Huerta vyksta po Velykų Sekmadienio, antradienį. Kaimo tradicijų išaukštinimas glaudžiai susijęs su miesto istorija – šventė prasideda kaip kaimo mišios (Misa Huertana) priešais barokinio fasado Katedrą. Po mišių vyksta spalvingai apsirengusios aukštuomenės eisena senojoje miesto dalyje, nešant Šv. Mergelės (Fuensantos), miesto patronės atvaizdą. Tuo tarpu parkai ir aikštės pamažu užsipildo žmonėmis: dauguma Mursijos miesto gyventojų išeina į gatves visai dienai, apsirengę tipiškais regioniniais rūbais. Renginys virsta masiniu performansu, hapeningu, kurį lydi tradicinės virtuvės ir gėrimų, muzikos ir šokių pristatymai.

Dvi skirtingos šventės, papildančios viena kitą ir praturtinančios miesto kultūrinį gyvenimą, suartina atlikėjus ir žiūrovus. Miesto gyventojų entuziazmas ir pastangos išlaikyti vietos tradicijas, jų autentiškumą, perduodamos kitoms kartoms, jaunimui.

2012 m. šios šventės buvo paskelbtos tarptautinio kultūrinio turizmo objektu. Paroda „Pavasario šventės Mursijoje“ yra projekto „Trans+istorija II: Ispanijos dialogai dalis, kurio diskursas aprėpia tokius aspektais kaip: tarpkultūrinė ir transmodernioji estetika kaip ryšys tarp grožio ir meno, ispanų meno simbolizmo estetikos ir žinių santykis ir kt.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė