Vokietija planuoja formuoti NATO bataliono kovinę grupę Lietuvoje (2)

I. Budzeikaitės nuotr.

I. Budzeikaitės nuotr.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtadienį, balandžio 28 d., vakare telefonu kalbėjo su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen ir gavo patvirtinimą, kad Vokietija planuoja imtis vadovavimo formuojant NATO bataliono kovinę grupę Lietuvoje.

„Mes labai vertiname tokį Vokietijos apsisprendimą – tai yra stiprus solidarumo žingsnis, padidinantis mūsų saugumą ir pasiektas koordinuotomis visų Lietuvos institucijų pastangomis. Mes jau kurį laiką siekėme, kad NATO sąjungininkai Lietuvoje dislokuotų bataliono kovinę grupę,“ – teigia J. Olekas.

Sprendimai dėl NATO bataliono kovinių grupių dislokavimo Aljanso rytinėje dalyje bus svarstomi birželį vyksiančiame NATO gynybos ministrų susitikime, o galutiniai sprendimai bus priimti liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje.

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione šiemet bendrose pratybose ir mokymuose Lietuvoje per kelis etapus taip pat dalyvaus per 600 Vokietijos rotacinių pajėgų karių su keliais šimtais karinės technikos. Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė