Šiomis dienomis susiruošusieji deklaruoti pajamas Mokesčių inspekcijoje kviečiami planuoti savo laiką (1)

Deklaravimas.vmi.lt

vmi.lt nuotr.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad gyventojams suskubus deklaracijas pateikti iki gegužės 2 d., šiomis dienomis Vilniuje, Ulonų g., išauga gyventojų srautas: didžiausias fiksuojamas nuo 10 iki 15 val., kiek laisvesnės rytinės ir vakarinės valandos. Vilniaus AVMI, rūpindamasi, kad gyventojai būtų aptarnaujami kuo sklandžiau, kviečia įvertinti šią aplinkybę planuojant apsilankymą Vilniaus AVMI. Visą deklaravimo laikotarpį Vilniaus AVMI gyventojų aptarnavimo padalinys dirba nuo 7 val.,  iki kol aptarnaujami visi atvykę gyventojai.

„Pastebėtina, kad dalis gyventojų pareigą pateikti deklaracijas prisimena paskutinę balandžio savaitę, todėl gyventojų srautai Vilniaus gyventojų skyriuje išauga. Vilniaus AVMI dirba sutelkusi maksimalius darbuotojų resursus, kad visi gyventojai, kuriems reikia specialisto pagalbos pateikti metines pajamų ir turto deklaracijas, jos sulauktų. Vilniaus gyventojų aptarnavimo padalinyje „langeliuose“ dirbama be pertraukų, per dieną mūsų specialistai pateikti deklaracijas padeda vidutiniškai apie 2 tūkst. gyventojų. Šiomis dienomis vidutinė laukimo trukmė siekia apie 2 val., tačiau lyginant su praėjusiais metais ji sutrumpėjo beveik trečdaliu“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad gyventojų aptarnavimą padalinių vadovai stebi realiu laiku – jeigu pastebima, kad vieno gyventojo aptarnavimas užtrunka pernelyg ilgai, nedelsiant aiškinamasi, dėl kokių priežasčių: galbūt mokėtojo situacija sudėtinga ir reikalinga papildoma pagalba.

Šiemet, atvykusius gyventojus į Vilniaus gyventojų aptarnavimo padalinius pasitinka Vilniaus AVMI specialistas, kuris, išklausęs gyventojo situaciją, padeda pasirinkti tinkamą paslaugą ar pagalbą.

Vilniaus AVMI dar tik planuojančius pateikti deklaracijas ar prašymus skirti paramą gyventojus pirmiausia skatina pamėginti pateikti pajamų ar turto deklaraciją savarankiškai elektroniniu būdu. Šiemet, formuodamas preliminariąsias pajamų deklaracijas, mokesčių administratorius į jas perkėlė daugiau duomenų, tad deklaravimas dar labiau supaprastėjo. Pasinaudojant e.VMI programėle ar EDS, pajamų deklaracijas daugelis gyventojų gali pateikti vos vieno mygtuko paspaudimu.

Vilniaus AVMI duomenimis, Vilniaus apskrities gyventojai pateikė apie 261 tūkst. pajamų, dar beveik 20 tūkst. turto deklaracijų ir per 65 tūkst. prašymų skirti paramą. Iš jų su Mokesčių inspekcijos specialistų pagalba reikiamas deklaracijas pateikė per 38 tūkst. Vilniaus apskrities gyventojų. Didžioji dalis – per 87 proc. – įvairių deklaracijų pateikta el. būdu. 68 tūkst. Vilniaus apskrities gyventojų VMI jau grąžino 7,6 mln. eurų GPM permokų.

Mokesčių administratorius tikisi, kad abipusiu bendradarbiavimu pavyks sklandžiai užbaigti deklaravimo sezoną.

Visą aktualią informaciją apie 2015 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą mokesčių mokėtojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė