Prekių ir paslaugų skaitmeninimas Europos pramonei atvertų naujas galimybes (0)

skaitmeninimas_ukmin.lt

ukmin.lt nuotr.

Balandžio 21–22 d. ūkio viceministras Gediminas Onaitis per Varšuvoje vykusią „Pramonės draugų“ konferenciją aptarė Europos Sąjungos (ES) pramonės politikos klausimus, ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkius ir ES pramonės produkcijos ir paslaugų skaitmeninimo galimybes.

„Per konferenciją akcentavome pagrindinius iššūkius, kylančius Lietuvos pramonei. Visų pirma artėjanti apyvartinių taršosleidimų prekybos sistemos pertvarka nuo 2020 m. turės esminės įtakos Lietuvos chemijos pramonei – nustatant sektoriui nemokamus apyvartinius taršos leidimus būtina atsižvelgti į jo išsivystymo lygį, paremtą realiais ekonominiais skaičiavimais. Taip pat atkreipėme dėmesį į susidariusią sudėtingą situaciją cemento sektoriuje dėl Rusijos Federacijos įvestų naujų netarifinių barjerų eksportuojamam cementui“, – kalbėjo ūkio viceministras G. Onaitis.

Per konferenciją ūkio viceministras aptarė ketvirtosios pramonės revoliucijos reikšmę ES pramonės sektoriui: „Besitęsianti ketvirtoji pramonės revoliucija keičia Europos pramonę ir gali padėti pasiekti didesnį efektyvumą, ypač mažųjų ir vidutinių įmonių sektoriuje. Per šią revoliuciją ES pramonė turi perimti naujausias technologijas ir naudoti jas skaitmeninant produktus ir procesus visuose pramonės sektoriuose. Skaitmeninimo sėkmė priklauso nuo to, kaip Europos įmonės prisitaikys prie technologinių pokyčių ir nuo ES institucijų politikos ir jų sukuriamos palankaus reglamentavimo aplinkos.“

G. Onaitis taip pat įvardijo ir priemones, kurios paspartintų skaitmeninės pramonės transformaciją: „Europai reikia stabilios, nuspėjamos ir verslui palankios teisinės aplinkos, tinkamos infrastruktūros, padidėjusių skaitmeninių įgūdžių ir raštingumo, geresnės galimybės gauti finansavimą.“

„Pramonės draugų“ konferenciją organizavo Lenkijos Respublikos vicepremjeras ir ūkio ministras Mateušas Moraveckis (Mateusz Morawiecki). Konferencijoje dalyvavo verslo ir viešojo sektoriaus atstovai.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė