Pristatoma baltų kultūrai skirta proginė moneta (video) (5)

moneta.baltu_kultura_lb.lt

Proginė moneta baltų kultūra | lb.lt nuotr.

Gegužės 3 dieną, antradienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą baltų kultūrai. Monetos nacionalinėje pusėje iškaldintas vienas ryškiausių baltų kultūros simbolių – gintarinis skridinys-amuletas, dekoruotas smulkių duobelių kryžma.

Tą pačią dieną 14 val. naujoji moneta visuomenei bus pristatyta Palangos gintaro muziejaus renginių salėje (Vytauto g. 17, Palanga).

Renginyje dalyvaus Lietuvos banko Monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius, monetos nacionalinę pusę sukūrę dailininkai Jolanta Mikulskytė ir Giedrius Paulauskis, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltistikos katedros profesorius Bonifacas Stundžia, parašęs lankstinuko, išleidžiamo kartu su moneta, tekstą, Lietuvos banko, Lietuvos monetų kalyklos, Palangos gintaro muziejaus atstovai. Kanklėmis skambins Žemyna Trinkūnaitė.

Renginio organizatoriai kviečia dalyvauti visus, besidominčius proginėmis monetomis ir baltų kultūra. Renginio vietoje bus galima nominaliąja verte įsigyti naujųjų proginių monetų (kokybės unc, kiekis ribotas).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. ?:

  Kodėl tos penkiakampės žvaigždės aplink.Gal kas gali paaiškinti?

  • Dronas:

   Todel, kad euras. Sitos zvaigzdes jau pinigo, o ne kompozicijos dalis ir jos privalomos kaip piniginiam zenklui. Placioje apyvartoje esancios privalo turet. Tai paprasta moneta, kaip ir kitos, tiesiog progine. Retesne, kolekcininku labiau vertinama, bet tai paprastas pinigas kuriuo laisvai atsiskaitysi bet kurioje ES salyje, kur atsiskaitoma eurais. Kolekcines monetos, gali tokio neturet. Paprastai ir neturi, bet ten ir nominalai kiti ir jomis galima atsiskaityti tik Lietuvoje, tiesa reiketu but kvailiu, kad taip pasielgt.

 2. MAMA:

  GRĮŽTAME PRIE SAVOS PASAULĖŽIŪROS S A U L Ė ….

 3. Romuvis (Vilnius):

  Šaunuoliai!
  Visuomet pavydėjau latviams, kad jų pinigai turi baltiškus simbolius. Pagaliau ir mes turime! Pagarba idėjos autoriams, ŠAUNUOLIAI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė