Mažeikiuose atidaryta druskininkiečio dailininko tapybos darbų paroda (0)

V. Sutkaus pieš.

V. Sutkaus pieš.

Savivaldybės kultūros centre atidaryta druskininkiečio dailininko Virginijaus Sutkaus tapybos darbų paroda.

Menotyrininkė Danutė Kašėtaitė rašė: „Kiekviename dailininko paveiksle aiški tam tikra spalvinė dominantė suteikia kūriniui nuotaikos ir estetinį vaizdą. Ekspresyvumas, emocinė intensyvi atmosfera išgaunami į vertikalėmis skaidomą paveikslo plotą įvedant įstrižainę, kurioje dailininkas naudoja intensyvius spalvų derinius, palaipsniui keisdamas potėpio charakterį nuo subtilesnio plono pereinant prie reljefiško.

Pasirinkdamas gamtovaizdžio fragmentą dailininkas tarsi nutraukia ribą tarp tikrovės ir mistinio pasaulio. Ekspresyvus vaizdavimas pažadina mūsų vaizduotę, įtraukia žiūrovą į paslaptingą pasaulį, kuris sukuriamas abstrahuojant vaizduojamus objektus bei antriniuose planuose įterpiant trapias švelnių atspalvių formas. V. Sutkus yra gamtos žmogus, būtent gamta yra pagrindinis dailininko inspiratorius, pagrindinis kūrybos šaltinis“.

Parodos globėjas Aleksandras Novak, pristatydamas savo bičiulio darbus, sakė, kad idėja surengti tokią parodą kirbėjo jau seniai, abudu yra dar ir pedagogai (V. Sutkus dirba Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje dailės mokytoju) bei kurso draugai, 1986 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto (dabar universitetas) Dailės katedrą, tai dažnai susitinka moksleivių dailės darbų olimpiadose. Jų metu ir gimė tokia idėja. Mažeikiškiams pristatomą ekspoziciją A. Novak apibūdino kaip leidžiančią atpažinti autorių ir jo savitumą, kuris savo kūryba nesistengia įtikti ir būti patogus žiūrovui. Pateikti darbai apima 1987–2015 kūrybinį laikotarpį, todėl nesunkiai galima įžvelgti bei palyginti autoriaus augimo, brendimo, ieškojimų ir atradimų kelią. Beje, parodos autorius yra žemaitis, gimęs Budvydžiuose.

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoja Laima Mikalauskienė sakė, kad iš pilkos miesto erdvės ir kasdienybės patekus į dailininko V. Sutkaus šviesių spalvų pasaulį, apima geras jausmas, kuris motyvuoja kūrybai ir daryti kažką gera.

Parodos atidarymo metu pasirodė K. Jagmino pradinės mokyklos 4-os klasės mokinys akordeonininkas Jonas Vozbutas (2015 m. tarptautiniame akordeonininkų konkurse-festivalyje Daugpilyje pelnė I vietą ir buvo pripažintas jauniausiu ir profesionaliausiu festivalio dalyviu). Mažeikiškė poetė Asta Brazaitienė bandė polemizuoti, kad muzikos garsai, spalvų jūra ir poetinis žodis dažnai persipina bei vienas kitą papildo. Tapydamas paveikslą, dailininkas stengiasi eiti į „gilumą“, kol paveikslas suskamba – tampa muzikalus, poetiškas ir spalvingas. Galų gale, kiek atspalvių ir šešėlių turi balta spalva…

„Nakties paukštė“, „Šviesa gatvės gale“, „Laukimas“, „Sugrįžimas“, „Nunešti“ – tai tik keli paveikslai ir pavadinimai, į kuriuos atkreipsite dėmesį apsilankę V. Sutkaus parodoje.

Reikia pripažinti, kad svečio iš Druskininkų sukurti darbai yra ne tik patys vizualiai efektingi, bet ir puikiai dera Kultūros centro parodinėje erdvėje.

Dailininką V. Sutkų kūryboje jaudina šviesa, kurios nematome, bet nujaučiame esant, tai vidinė žmogaus šviesa. Kuo toliau, tuo labiau dailininką žavi žmonės, mokantys kukliai, bet nuoširdžiai gyventi kasdienybėje…

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė