Ministerijos sieks greičiau įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Pirmadienį, balandžio 25 d.,  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė aukščiausiosios valstybinio audito institucijos Valstybės Kontrolės vadovą Arūną Dulkį ir susipažino su vykdomais programiniais valstybės kontrolės darbais, audito rekomendacijų įgyvendinimo būkle ir ateityje planuojamais auditais.

Susitikime akcentuota, kad vienas pagrindinių Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, kaip aukščiausiosios valstybinio audito institucijos,

uždavinių yra skatinti teigiamą ir veiksmingą valstybinio audito poveikį valstybės finansų valdymo ir kontrolės sistemai. Koncentruojamasi į rezultatų pasiekimą.

„Valstybinių institucijų veiklos auditai baigiami valstybinio audito ataskaitomis, kuriose audituotoms institucijoms yra pateikiami ne tik pastebėjimai, bet ir rekomendacijos bei konkrečios šių rekomendacijų įgyvendinimo priemonės ir terminai. Ministerijos šias rekomendacijas yra gavusios. Labai svarbu, kaip galima greičiau, įgyvendinti šias rekomendacijas, kad iš vaistų jos netaptų nuodais. Tai dar labiau skatintų visą viešąjį sektorių tobulėti ir vykdyti teigiamus valdymo pokyčius“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

„Mūsų parengta speciali ataskaita rodo, kad didelės dalies pateiktų rekomendacijų įgyvendinimas trunka ilgiau nei numatyta, tačiau tik laiku įgyvendintos rekomendacijos iš tiesų yra naudingos. Ši ataskaita yra pirmas žingsnis į visišką rekomendacijų įgyvendinimo duomenų atvėrimą visuomenei, kurį planuojame jau šių metų antroje pusėje“, – sakė valstybės kontrolierius A. Dulkys.

Susitikime sutarta, kad Vyriausybė patobulins „Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo metodiką“. Tai leistų rengiamus teisės aktus įvertinti valstybės Kontrolės pateiktų rekomendacijų atžvilgiu.

„Pakoreguosime metodiką, kad ir taisant teisės aktus, ir rengiant naujus būtų atsižvelgiama į Valstybės Kontrolės rekomendacijas“, – pažymėjo premjeras A. Butkevičius.

Susitikime Ministras Pirmininkas informuotas, jog Valstybės Kontrolė jau rengiasi ateities auditams. Išskirtos 5 pagrindinės kryptys, kurios nenumatytos šių metų plane, tai: „Rail Baltica“ projektų klausimai, EBPO stojimo veikla, ES bendrų energetikos projektų įgyvendinimas, viešojo sektoriaus valdymo bei darbo užmokesčio klausimai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė