Naujausias režisierės Giedrės Žickytės filmas įvertintas prestižiniu apdovanojimu (0)

G.Zickytes ir Maite Alberdi filmas  Cia as tik svecias_plakatas

Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmo „Čia aš tik svečias“ plakatas

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ („Yo no soy de aquí“)  tarptautiniame A klasės dokumentinių filmų festivalyje „Visions du reel“, Šveicarijoje pasaulinės premjeros metu pelnė pagrindinį apdovanojimą už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą.

„Kurti šį filmą buvo ypatinga patirtis, ir ne tik dėl to, kad turėjau galimybę filmuoti kitoje žemės pusėje – Čilėje ir dirbti su tos šalies kūrybine grupe.  Iš pradžių jaučiausi, kaip mūsų filmo herojė Josebė, patekusi į visiškai naują nepažįstamą aplinką. Tačiau mūsų su Maite kūrybinis bendradarbiavimas buvo toks įkvepiantis, kupinas abipusio supratimo bei pagarbos, kad tai tapo nepaprastu procesu, tiek kūrybine, tiek žmogiškąją prasme. Galiu pasakyti, kad daug išmokau iš Maitės, tikiuosi, kad ji iš manęs taip pat. Ir dar kartą įsitikinau, kad kino menas yra universalus – neribojamas nei geografijos, nei kalbos“.

Filme „Čia aš tik svečias“ („Yo no soy de aquí“)  pasakojama apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena Santjago Čilės senelių namuose. Kiekvieną dieną ji galvoja, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Prestižinio festivalio metu publika labai šiltai priėmė bendrą Lietuvos ir Čilės kūrėjų darbą, buvo išparduoti visi bilietai.

Giedre Zickyte ir Maite Alberdi_asmen.nuotr

Giedrė Žickytė ir Maite Alberdi | asmen. nuotr.

Šis filmas gimė Lietuvos kino centrui bendradarbiaujant su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu. Nuo 2012 metų Lietuvos kino centras kasmet atsirenka režisierius, kuriuos nori kviesti dalyvauti kūrėjų iš viso pasaulio bendros gamybos filmų skatinimo programos „CPH:LAB“ atrankoje.

2013 metais pirmąja dalyve iš Lietuvos tapo pripažinta dokumentinio kino režisierė Giedrė Žickytė. Mokymų programos metu ji kartu su viena žinomiausių Čilės kūrėjų Maite Alberdi  pradėjo vystyti filmo idėją, kuri transformavosi į 25 min. trukmės dokumentinį filmą „Čia aš tik svečias“ .

„Giedrė ir Maite yra nuostabi komanda, mes be galo džiaugiamės šiuo apdovanojimu. Pasaulinės filmo premjeros metu pamatėme, kad žiūrovai šį filmą priėmė taip pat, kaip ir mes. Tai pavyzdys, kad kūryba neturi sienų ir žmogiškasis faktorius bendradarbiaujant yra svarbiausias!“ – teigia kūrybinių dirbtuvių CPH:LAB vadovė Milė Haines (Mille Haynes).

„CPH:LAB“ yra unikali, multikultūrinė  programa, skirta  Europos bei kitų žemynų režisieriams. Nuo 2009-ųjų programą kasmet organizuoja Kopenhagos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis. Programoje dalyvauja projekto organizatorių atrinktos šalys-partnerės (10 Europos šalių ir 10 ne Europos šalių), su kuriomis pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai.

Filmo sukūrimą finansavo Lietuvos kino centras, Danijos kino institutas ir Čilės audiovizualinis fondas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė