25 metų pokyčiai Žemaitijos nacionaliniame parke (0)

Apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliniame parke | VSTT.lt nuotr.

Apžvalgos bokštas Žemaitijos nacionaliniame parke | VSTT.lt nuotr.

Per 25 metus Žemaitijos nacionaliniame parke įvyko daug pokyčių turizmo srityje. Tai pastebi ir nacionalinio parko lankytojai, vietos gyventojai. Dažnas pasidžiaugia įrengtais pėsčiųjų ir dviračių takais, įdomiomis ekspozicijomis (muziejais), kaimo turizmo sodybų gausa ir įvairove, kitomis turizmo galimybėmis.

Pasikeitė infrastruktūra. Dviračių takas aplink Platelių ežerą, Šaltojo karo, Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių, Platelių lankytojų centro ekspozicijos, Siberijos apžvalgos bokštas – tai tik keletas turistų pamėgtų objektų, kurių nebuvo prieš 25 metus. Įrengta nemažai ir kitų turistinių objektų: pėsčiųjų takų, apžvalgos bokštų, atokvėpio vietų, poilsiaviečių, stovyklaviečių…

Pasikeitė žmonės. Vis daugiau atvykstančiųjų elgiasi kultūringai, tausoja aplinką, gerbia kitų žmonių sukurtą infrastruktūrą. O lankytojų per 25 metus nacionaliniame parke apsilankė nemažai. Nuo 1996 m., kai buvo pradėti skaičiuoti nacionalinio parko lankytojai, iki 2016 m. daugiau kaip 600 tūkstančių turistų stovyklavo stovyklavietėse ar viešėjo kaimo turizmo sodybose, kitose apgyvendinimo įstaigose; beveik 450 tūkstančių žmonių lankėsi nacionaliniame parke esančiuose muziejuose, ekspozicijose, dalyvavo ekskursijose; daugiau kaip 900 tūkstančių – renginiuose, atlaiduose.

Pasikeitė verslas, turizmo paslaugų teikimas. 1990 m. dabartinėje nacionalinio parko teritorijoje buvo tik 6 poilsio namai (2 iš jų buvo statomi), dar keletas stovyklų, rekreacinių sodybų. Šiuo metu nacionaliniame parke yra daugiau kaip 50 kaimo turizmo sodybų, poilsio namų, stovyklaviečių ir kitų apgyvendinimo vietų. Paslaugų įvairovė taip pat didelė: vyksta įvairios edukacinės programos, teikiamos dviračių, valčių nuomos, SPA, maitinimo, apgyvendinimo, renginių organizavimo ir kitos paslaugos.

Pasikeitė požiūris į turizmą. Nuo 2012 m. turizmo paslaugoms ir produktams, atitinkantiems pagrindines darnaus vystymosi vertybes, yra suteikiamas Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas. Šiuo metu 48 paslaugų teikėjai ir amatininkai, ūkininkai turi šį ženklą.

Pripažinimas. Plateliai su tradicinėmis Užgavėnėmis, vertingu nematerialiuoju kultūros paveldu, puoselėjamomis tradicijomis 2008 m. Lietuvoje buvo pripažinta „patraukliausia turizmo vietove“ ir suteiktas „2008 m. patraukliausios Europos turizmo vietovės, puoselėjančios nematerialųjį paveldą“ vardas (Europos Komisijos projektas). 2012 m. Valstybinis turizmo departamentas įteikė Žemaitijos nacionaliniam parkui apdovanojimą už gamtinio paveldo tradicijų kūrimą. 2013 m. Žemaitijos nacionalinis parkas tapo Europos darnaus turizmo saugomose teritorijose chartijos nariu.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė