Palanga kviečia švęsti Jurgines – savaitgalį kurorte skambės dainos (dienotvarkė) (1)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Savaitgalį Palangoje skambės dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvies palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęs Jurgines.

Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į pavasariškas linksmybes įtraukiantis tiek jaunus, tiek ir vyresnius. Šiais metais Jurginės kurorte ypatingos – 25-osios. O ir šventės diena – šeštadienis – šįkart sutampa su tikrosiomis Jurginėmis, kasmet minimomis balandžio 23 d.

Pasibūti, liaudiškomis melodijomis ir šokiais paminėti gražią pavasario šventę į Palangą suvažiuos 15 folkloro kolektyvų, iš viso – apie 300 dalyvių. „Tad Jurginės Palangoje bus švenčiamos ne tik linksmai bei melodingai, bet ir spalvingai – sulauksime daug svečių, kurie apsirėdys įvairių šalies regionų tautiniais kostiumais. Tiek palangiškiai, tiek ir kurorto svečiai šeštadienį būtinai turi tai išvysti, kaip ir apsilankyti bebundančiame Birutės parke“, – sakė viena iš Jurginių Palangoje organizatorių, Palangos folkloro klubo „Mėguva“ vadovė bei kurorto Kultūros ir jaunimo centro etnologė Zita Baniulaitytė.
Iš Vilniaus atvyks folkloro ansambliai „Ratilio“, „Poringė“, „Nalšia“ ir „Labingis“, iš Londono – „Saduto“, iš Kauno – „Kadujo“ ir „Linago“, „Salduvė“ iš Šiaulių, „Verpeta“ iš Kaišiadorių, „Aušrinė“ iš Juodkrantės, „Raskila“ ir „Pulkelis“ iš Panevėžio, „Alksna“ ir „Alksnioka“ iš Mažeikių, taip pat dalyvaus palangiškiai „Mėguva“ bei „Kikilis“. Kaip ir kasmet, Jurgines Palangoje švęs daug jaunimo, tad šventinė nuotaika kurorto savaitgalį tikrai neapleis. „Vaikščiosime po visą Palangą, daug šoksime ir dainuosime, o ypač – Birutės parke“, – kalbėjo Z. Baniulaitytė.

Renginiai prasidės šeštadienį 15 val. prie Kurhauzo. Čia drauge su folkloro ansambliais paminėti pavasario šventę kviečiami visi, o ypač – Jurgiai ir Jurgos. Z. Baniulaitytė prasitarė – varduvininkų laukia staigmenos. „Juos pasveikinsime, apdovanosime. Jurgių vardinių metu prisistatys ir folkloro kolektyvai, visus susirinkusiuosius pakviesime pašokti“, – kalbėjo etnologė.

Pasilinksminę prie Kurhauzo, kolektyvai su šokiais ir dainomis patrauks į Birutės parką – 16.30 val. čia tradiciškai prasidės šv. Jurgio, atrakinsiančio žemę, raktų paieškos. „Eisime ratelius, šoksime, liaudiškos melodijos skambės visame parke – kolektyvai dainuos, gros skudučiais, ragais, dūdmaišiais. O pritars jiems visi Birutės parko paukščiai“, – sakė Jurginių rengėja.

Dainos 17.30 val. persikels ant Birutės kalno – čia vyksiančiame koncerte „Yr aukštas kalnas Biruta vadintas“ skambės gražiausios dainos, skirtos Palangai. O maždaug po valandos, apie 18.30 val. pajūryje ties Birutės kalnu prasidės teatralizuotas vaidinimas „Smaka baidyma“. Pasak Z. Baniulaitytės, smakas simbolizuoja blogį, kuris tūno mumyse, tad folkloro kolektyvų nariai pajūryje išsirikiuos padarydami smaką. „Jis, judindamas galvą, ir uodegą, sparnus, visus gąsdins. Smako baidymai, ir kas su juo atsitiks, puikiai matytis nuo kopų“, –  teigė etnologė.

Jurginės Palangoje (balandžio 23–24 d.)

Balandžio 23 d.:
15 val. – Jurgių vardinės prie Kurhauzo.
16 val. – Skambančios eitynės į Birutės parką.
16.30 val. – šv. Jurgio raktų ieškojimas Birutės parke.
17.30 val. – „Yr aukštas kalnas Biruta vadintas“ ant Birutės kalno.
18.30 val. – „Smaka baidyma“ pajūryje ties Birutės kalnu.

Balandžio 24 d.:
14 val. – šv. Mišių aukojimas šv. Jurgio koplyčioje ant Birutės kalno. Giedos „Ratilio“, „Labingis“, „Verpeta“, „Mėguva“.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė