„Kelionių kompasas“: Aplink pasaulį (audio) (0)

Gerimantas Statinis ir Evelina Savickaitė | alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis ir Evelina Savickaitė | alkas.lt nuotr.

Laidos svečias: psichologė, meno terapeutė, keliautoja, knygos „Iter Vitae, arba Gyvenimo kelionė“ bendraautorė, geriausių keliautojų konkurso „Kolumbas LT‘14” specialiojo prizo laimėtoja – Evelina Savickaitė.

Evelina Savickaitė kartu su draugu Karoliu Kazlauskiu 2012 metų sausį leidos į kelionė aplink pasaulį. Jie autostopu apkeliavo 45 šalis, 6 žemynus, įveikė apie 72 000 km su 720 įvairiomis transporto priemonėmis. Kelionė truko pusantrų metų.

Evelina gyvena Anglijoje Njukastlio mieste, o dirba „Oxfordshire Mind“ organizacijoje su žmonėmis, turinčiais psichinės sveikatos problemų. Keliautoja čia gali panaudotipsichologijos ir meno psichoterapijos išsilavinimą ir pratęsti gerumo grandinę – pagelbėti žmonėms, kaip kad kelionėje sutikti žmonės pagelbėjo jiems.

Kelionei aplink pasaulį keliautojai ruošėsi ir fiziškai, ir psichologiškai: bėgiojo po sniegą, sportavo, skaitė keliautojų forumus ir tarpusavyje svarstė, kaip elgsis, kai jiems iškils tarpusavio problemos. Kelionėje jie su savimi nešėsi tik būtiniausius daiktus, tačiau kuprinėje turėjo nors po vieną knygą. Evelina pasakojo, kad kelionę su Karoliu pradėję kaip draugai, pirmaisiais mėnesiais keliavo kaip priešai, pakeliui išmoko gyventi kaip sielos bičiuliai, o šiandien jie bendro gyvenimo pakeleiviai – vyras ir žmona. Prabėgus trims metams po šios kelionės, pasikeitė jų požiūris į Lietuvą ir lietuvius.

Laida veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė