Keičiasi vartotojų elektros įrenginių prijungimo prie skirstomųjų tinklų įkainiai (0)

elektros-tinklai_technologijos.lt

technologijos.lt nuotr.

Siekiant užtikrinti, kad vartotojams, prijungiantiems savo elektros įrenginius prie AB „Energijos skirstymo operatorius“ skirstomųjų tinklų, būtų taikomos faktinėmis operatoriaus sąnaudomis pagrįstos prijungimo įmokos, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) patvirtino naujus prijungimo įkainius, kurie galios nuo 2016 m. birželio 1 d.

Palyginus su dabar galiojančiais prijungimo įkainiais, įmoka už leistinosios naudoti galios įrengimą ar padidinimą beveik penktadaliu mažėja I grupės vartotojams, visų grupių vartotojams reiks 13–22 proc. mažiau mokėti už elektros tinklo nutiesimą.

I grupės vartotojams įmoka už leistinosios naudoti galios galios įrengimą ar padidinimą mažėja dėl operatoriaus faktiškai 2015 m. patirtų mažesnių šių darbų sąnaudų (prijungiama daugiau vartotojų, kurių prijungimui nereikalingi didelės apimties darbai), II ir III grupės vartotojams ši įmoka didėja atitinkamai kiek daugiau nei penktadaliu ir beveik 10 proc. dėl poreikio įrengti daugiau transformatorinių bei padidėjusių projektų rengimo išlaidų.

Skirstomojo tinklo operatoriaus vartotojams taikomi prijungimo įkainiai yra perskaičiuojami kasmet, įvertinant faktiškai patiriamas sąnaudas.

Daugiau informacijos rasite VKEKK pranešime.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė