Klaipėdietiškas spektaklis kūdikiams panardins į vandenyną (nuotraukos) (0)

„Sapnų pasakėlė – vandenynas“ | http://klaipedosleliuteatras.lt

„Sapnų pasakėlė – vandenynas“ | http://klaipedosleliuteatras.lt

Balandžio 22 d., penktadienį, 11 ir 12 val. Vilniaus menų spaustuvėje Klaipėdos lėlių teatras rodys spektaklį kūdikiams „Sapnų pasakėlė – vandenynas“.

Klaipėdos lėlininkai – vieninteliai Lietuvoje  kryptingai kuria spektaklius skirtingo amžiaus vaikams, tarp jų ir  kūdikiams. Vienas originaliausių teatro projektų – spektaklių kūdikiams trilogija „Miego pagalvėlės – sapnų pasakėlės“, kūrybiškai supažindinanti mažylius su juos supančiu pasauliu.

Šio projekto idėja jo autoriui ir režisieriui Donatui Savickiui bei  dailininkei, Donato žmonai Angelinai Furmaniuk-Savickienei spektaklio gimė susilaukus savo vaikelio.  Trys spektakliai-instaliacijos skirti skirtingoms pasaulio sferoms, tad jiems būdingi skirtingi vizualiniai sprendimai, siužetai, atmosfera.

„Sapnų pasakėlė – diena/naktis“ pasakoja apie dangaus gyventojus: saulę, debesis, lietų, paukščius, vaivorykštę…  „Sapnų pasakėlė – Žemė“ – istorija, kaip iš sėklytės išauga medelis, atverianti paslaptį apie gyvybės užsimezgimą.

„Sapnų pasakėlė – vandenynas“ kviečia  pasinerti į vandenyno gelmes ir sutikti paslaptingus vandenyno gyventojus. Spektaklio aktoriai Monika Mikalauskaitė, Aušra Bakanaitė, Vytautas Kairys kūdikėlių dėmesį  patraukia ryškiomis tūrinėmis spalvotomis figūromis, šviesomis bei garsais. Spektaklio metu su įvairiais instrumentais ir objektais kuriamas gyvas garsas.  Todėl spektaklis panašus į ritualą. Įdomu tai, kad  spektaklis vyks neįprastoje sceninėje erdvėje, o prieš žiūrovus, šalia žiūrovų, virš žiūrovų. Mažyliai gali iš labai arti apžiūrėti ir paliesti spektaklio dekoracijas.

Kūdikiams nuo 2 mėn. skirto spektaklio trukmė 20 min. (Po spektaklio žiūrovai turi galimybę paliesti lėles, pabendrauti su aktoriais).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė