Išdalyti „Kultūros versmės“ apdovanojimai (nuotraukos) (0)

Kedainiai.lt nuotr.

Kedainiai.lt nuotr.

Kultūros dieną Kėdainiuose daugiausia nuveikusiems ir labiausiai savo krašto kultūrai nusipelniusiems žmonėms įteikti rajono savivaldybės įsteigti „Kultūros versmės“ apdovanojimai.

Į šventę susirinkusius Kėdainių krašto kultūros darbuotojus pasveikino rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius.

Rajono vadovas apdovanojimą „Už viso gyvenimo nuopelnus“, padėką ir dovaną įteikė 1997 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatui, dailėtyrininkui Jonui Jucevičiui, kuris yra daugiau kaip trijų šimtų straipsnių, kelių monografijų autorius, rengia knygas apie Kėdainių dailės ir muzikos mokyklas. Jis parengė monografijas apie kraštietį liaudies meistrą Vincą Svirskį (1962), garsų matematikos mokytoją kėdainietį Gasparą Seliavą (1990). Jų rankraščiai yra M. Daukšos viešojoje bibliotekoje.

J. Jucevičius parašė ir išleido monografijas apie Kėdainių krašto garbės pilietę gydytoją Teklę Bružaitę „Be savo gyvenimo“ (1998), Kėdainių krašto dailę „Kėdainių krašto dailė ir dailininkai“ (2005) ir rajono architektūrą „Kėdainių krašto architektūra“ (2011). Šiuo metu dailėtyrininkas rengia knygą apie Kėdainių dailės mokyklą. Parengtą rankraštį numatoma atiduoti leidyklai šių metų antroje pusėje. 2017 m. spaustuvę turėtų pasiekti ir dar vienas autoriaus leidinys apie Kėdainių muzikos mokyklą.

„Man didelė garbė paskelbti šios nominacijos nugalėtoją. Žaviuosi žmonėmis, dirbančiais savo darbą ir negalvojančiais apie įvertinimus, atlygį. Jie tai daro paprastai, tyliai, o darbo rezultatai būna nuostabūs“, – sakė S. Grinkevičius.

Dėkodamas už apdovanojimą J. Jucevičius prisiminė seną istoriją, papasakotą per televizijos laidą.

„Sovietmečiu į Lietuvą atvažiavęs amerikonas prisivalgė lietuviškų „kindziukų“, sunegalavo ir pareiškė: „Jūs čia gerai gyvenat, tik kultūros trūksta“. Linkiu, kad to trūkumo būtų kuo mažiau“, – pašmaikštavo J. Jucevičius.

„Metų tradicijų puoselėtojos“ titulas atiteko Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos choreografijos mokytojai Danutei Pilibienei, kurią sveikino mero pavaduotoja Olga Urbonienė. D.Pilibienės paruošti kolektyvai dalyvavo progimnazijos ir Kėdainių rajono kultūriniuose renginiuose: koncertuose, skirtuose Vasario 16-ajai, Kovo 11-ajai, Motinos dienai, Vaikų gynimo dienai. Visų amžiaus grupių tautinių šokių kolektyvai yra nuolatiniai rajono ir respublikinės, Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyviai. Mokytoja didelį dėmesį skiria etnokultūros puoselėjimui, savo krašto tautinio šokio puoselėjimui.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis apdovanojo „Metų kultūros darbuotoją“ – Reginą Matulienę, Akademijos kultūros centro choreografę. Ji įvertinta už Akademijos kultūros centro liaudiškų grupių „Austėja“ ir „Ainiai“ parengimą ir dalyvavimą tarptautiniame XIII lenkų festivalyje, miesto renginiuose, šventėse; už dalyvavimą suaugusiųjų šokių festivalyje konkurse „Tuo ritmu“, kur „Ainiai“ tapo laureatu. Šie kolektyvai sukvietė visus prisidėti prie respublikinės akcijos „Visa Lietuva šoka“.

Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas Steponas Navajauskas įteikė apdovanojimą „Metų įvykis“. Ši nominacija atiteko kultūros istorijos renginio „Radviliada. Prologas“, skirto 425-osioms Kėdainių miesto savivaldos metinėms, sumanytojams. Šis renginys gražiai įsipynė į praėjusių metų Kėdainių miesto šventės renginius. Renginio idėjos ir scenarijaus autorius – Feliksas Paulauskas, projekto autorius ir vadovas – Rimantas Žirgulis.

2015 metų Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė Daiva Dubinkienė sveikino nominacijos „Metų pasiekimas“ laureatą – Kėdainių krašto muziejaus archeologą Algirdą Juknevičių, pristačiusį leidinį „Škotų palikimas Kėdainiuose“.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė