Atidaryta paminklo, skirto Kazimierui Simonavičiui, meninių idėjų paroda (0)

M. Mačiulienės nuotr.

M. Mačiulienės nuotr.

Šiandien, balandžio 20 d., Kazimiero Simonavičiaus universitete buvo atidaryta paminklo, skirto vienam garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mokslininkų – Kazimierui Simonavičiui – meninių idėjų paroda. Paminklo idėjų konkursą inicijavo Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centro skulptorių profesionalų iniciatyvinė grupė, vadovaujama Kęstučio Musteikio.

Ši paroda yra antrasis konkurso etapas, kurio tikslas – atrinkti  geriausiai K. Simonavičiaus atminimą įamžinančią paminklo idėją. Joje eksponuojami skulptorių A. Ališankos, R. J. Belevičiaus, V. Bubelevičiaus, G. Mikolaičio ir K. Musteikio darbai. Vėliau ekspertų komisija atrinks vieną paminklo idėją, kuri bus įgyvendinta. Planuojama paminklą įrengti greta Kazimiero Simonavičiaus universiteto Vilniuje.

Nors Kazimieras Simonavičius padėjo pamatus šiuolaikiniam kosmonautikos ir raketų mokslui bei pelnė tarptautinį pripažinimą, šiandien jo vardą žino ne kiekvienas. Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektoriaus, prof. dr. Arūno Augustinaičio nuomone, šis iškilus mokslininkas nėra pakankamai įvertintas: „Nesuvokiame Kazimiero Simonavičiaus asmenybės masto mūsų tautos, šalies ir mokslo istorijoje“. Parodos atidarymo renginyje, rektorius pabrėžė, kad „menininkų sukurtos skulptūros yra reikšmingos ne tik Universitetui, bet ir  visai tautai, jos savimonei ir ateičiai. Ekspozicija atveria tai, kas ilgus amžius buvo primiršta, ir leidžia įprasminti idėjas, kylančias į dangų“.

Parodos iniciatorius, projekto vadovas skulptorius Kęstutis Musteikis akcentavo, kaip svarbu įprasminti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą. Menininko nuomone, „mes nesuprantame, kokį LDK palikimą turime. Jei šio palikimo nepriimame mes, tuomet jį išsidalina kiti“. Skulptorius apgailestavo, kad nepakankamai dėmesio skiriame savo tautos, šalies istorijai ir jos įprasminimui. Jo teigimu, „nesugebėjimas suvokti ir įvertinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės palikimo turi įtakos ir šiandieniniam požiūriui į tėvynę“. K. Musteikis pabrėžė, kad pagrindinis parodos ir viso meninių idėjų konkurso tikslas yra pasiekti, kad Lietuvoje tikrai atsirastų paminklas, skirtas Kazimierui Simonavičiui, jog idėjos būtų įgyvendintos.

Renginyje dalyvavusi Kovo 11-osios Akto signatarė, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Akademinės tarybos narė dr. Laima Andrikienė džiaugėsi menininkų iniciatyva įprasminti K. Simonavičių, jo nuopelnus Lietuvai ir mokslui. Dr. L. Andrikienė pažymėjo, kad „tiek 2012 m. įvykęs Kazimiero Simonavičiaus vardo suteikimas universitetui, tiek atsirasiantis meno kūrinys, skirtas K. Simonavičiaus darbams ir atminimui, yra svarbūs ir prasmingi darbai siekiant įamžinti mokslininko asmenybę“.

Paroda Kazimiero Simonavičiaus universitete (J. Basanavičiaus g. 29 A, Vilnius) atvira lankytojams darbo dienomis ir veiks iki gegužės pabaigos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė