Z. Vaišvilos spaudos konferencija „Valdžios pasiruošimas politinėms byloms“ (tiesioginė transliacija, video) (2)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuotr.

Balandžio 19 d. 9 val. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Valdžios pasiruošimas politinėms byloms“.

Signataras Z. Vaišvila komentavo Baudžiamojo Kodekso papildymo 247(1) straipsniu esmę. Pasak Z. Vaišvilos suabsoliutintas teismo draudimas skelbti informaciją apie tai, kas vyksta, teismui nagrinėjant baudžiamąsias bylas, yra tiesioginis įrankis valdžios inicijuotose politinėse bylose ne tik žurnalistams, bet ir bylos dalyviams drausti skelbti informaciją apie tai, kas vyksta nagrinėjamosu bylose. Z. Vaišvila  įsitikinęs, kad šis Seimo ir Prezidentės žingsnis atveria didžiules galimybes valdžiai piktnaudžiauti įtaka ne tik prokuratūros, bet ir teismo veiklai, naudoti šiuos valstybės institutus susidorojimams su politiniais oponentais.

Signataro nuomone, tai yra nuoseklus ir logiškas valdžios ėjimas, įgyvendinant Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje“ 2016 m. kovo 30 d. paskelbtus  tikslus.

Tiesioginę spaudos konferencija transliaciją iš Seimo internetu galima buvo stebėti  ČIA arba ČIA.

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima buvo užduoti internetu.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Primename, kad šių metų balandžio 14 d. Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) papildymo 247(1) straipsniu įstatymą. Šiomis pataisomis BK buvo papildytas nuostata, nustatančia atsakomybę už teismo bylos medžiagos ar jos dalies atskleidimą, ar viešą paskelbimą.

Nuo šiol kodekse įtvirtinta, kad tas, kas atskleidė arba viešai paskelbė neviešame (uždarame) teismo posėdyje nagrinėjamos ar išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį arba viešame teismo posėdyje išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį, kurią teismas nustatė, kad yra nevieša, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir yra baudžiamas viešaisiais darbais ar bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsakingais bus laikomi taip pat ir juridiniai asmenys.

Žiūrėkite 2016 04 19 d. Z. Vaišvilos spaudos konferencijos Seime transliacijos įrašą:

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė