Kultūros ministras lankosi Kinijoje (0)

Veleveles Lietuva Kinija_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Balandžio 13–19 dienomis kultūros ministras Šarūnas Birutis su darbo vizitu lankosi Kinijos Liaudies Respublikoje. LR kultūros ministras susitiks su Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministru Luo Šugan (Luo Shugang), aptars Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo programą kultūros srityje, susitiks su nacionalinių Kinijos kultūros įstaigų vadovais, tarptautinėmis meno sklaidos agentūromis.

„2016 m. Lietuva ir Kinija švenčia diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktį. Džiaugiuosi pastaraisiais metais labai intensyviai besiplėtojančiu Lietuvos ir Kinijos ekonominiu ir kultūriniu bendradarbiavimu. Šiuo metu matome ypač išaugusį abipusį Lietuvos ir Kinijos kultūros bendruomenių susidomėjimą ir interesą plėtoti mainus“, – sako ministras.

Ministro teigimu, tarptautiniai Europos partneriai į savo kultūros ir kūrybos sektorius investuoja nemenkas sumas. Jos pasauliniu mastu konkuruoja kūrybinių sugebėjimų srityje.  Kinijoje valstybės investicijos į kultūrą nuo 2007 m. kasmet augo 23 proc.

„Kultūros ir kūrybos sektoriai veikia aplinkoje, kuri dėl perėjimo prie skaitmeninių technologijų ir globalizacijos sparčiai kinta, dėl to rinkoje atsiranda naujų dalyvių, labai didelės struktūros ima veikti drauge su mikrostruktūromis, kurios kuria didelę vertę, nes yra unikalios, kaip ir Lietuvos kūrėjai, kurie dėl savo sugebėjimų yra įdomūs Kinijai“, – sako Šarūnas Birutis.

Kultūros ministras, lydimas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo ir Nacionalinės dailės galerijos vadovės Lolitos Jablonskienės, susitiks su nacionalinių Kinijos kultūros įstaigų vadovais, tarptautinėmis meno sklaidos agentūromis. Pasak ministro, tai padės Lietuvos įstaigoms užmegzti glaudesnius santykius su Kinijos kultūros srityje lyderiaujančiomis įstaigomis ir atvers duris Lietuvos kūrėjams.

Pernai rudenį Lietuva, vienintelė iš Baltijos šalių, savo diplomatinėje atstovybėje Kinijos Liaudies Respublikoje įsteigė kultūros atašė pareigybę.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė