Seimas po pateikimo pritarė siūlymui atsisakyti visuotinio gyvūnų ženklinimo (0)

Nora.Vingos Vaiškūnaitės nuotr.

Vingos Vaiškūnaitės nuotr.

Balandžio 14 d., Seimas po pateikimo pritarė „Gyvūnų gerovės ir apsaugos“ įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma atsisakyti nuo sausio 1 d. įsigaliojusios nuostatos privalomai ženklinti visus šunis, kates ir šeškus.

Pataisomis siūloma mikroschemomis ženklinti bei registruoti Gyvūnų augintinių registre tik iš Lietuvos teritorijos išvežamus ir į ją įvežamus šunis, kates, šeškus bei pavojingomis laikomas šunų veisles.

Numatoma, kad tą turėtų daryti ir šių gyvūnų veisėjai. Pasak projekto iniciatoriaus Kęstučio Daukšio, visiems kitiems būtų palikta teisė savanoriškai ženklinti savo augintinius.

„Džiugu, kad kolegos Seimo nariai supranta, jog priverstinis ženklinimas naudos tikrai neatneš. Pirmiausia, tai yra brangus procesas be aiškios kainodaros, todėl kaip mes užtikrinsime, kad paprasti žmonės netaptų pasipelnymo šaltiniu? Antra, reikia pabrėžti, jog vieno gyvūno paženklinti neužteks, jei augintis atsives palikuonių, jiems teks taip pat privalomai diegti mikroschemas. O kur dar kelionė iki artimiausios veterinarijos klinikos? Juk atokesnėse Lietuvos vietovėse jų paprasčiausiai nėra“, – sako K.  Daukšys.

Balandžio 14 d. Seimas po pateikimo pritarė ir kitam įstatymo projektui, kuriuo siūloma Vyriausybei pavesti parengti gyvūnų kastracijos ir sterilizacijos programą bei numatyti lėšas jos įgyvendinimui.

„Kovojant su beglobių gyvūnų skaičiumi reikia ne tik atsisakyti priverstinio ženklinimo, bet ir sukontroliuoti nepageidaujamą jų veisimąsi. Todėl siūlome įgyvendinti gyvūnų kastracijos ir sterilizacijos programą, kuri tikrai padėtų išvengti nenorimų augintinių, nehumaniško jų atsikratymo bei apsaugotų gyventojų pinigines nuo papildomų išlaidų“, – įsitikinęs K. Daukšys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė