Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bus atidarytos dvi parodos (0)

V. Jankausko nuotr.

V. Jankausko nuotr.

Balandžio 19 d., antradienį, 17.30 val.  Klaipėdoje Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidarytos dvi parodos: Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda „Stačios akys medinių dievukų“ iš ciklo „Tikėjimas“ ir Petro Balsio medžio drožinių parodaParodų atidaryme dalyvaus ir jų autoriai.

Virgilijaus Jankausko fotografijose pamatysime įamžintas baltiškų švenčių akimirkas. V.Jankauskas baltiškas šventes ir apeiginius minėjimus ėmė fotografuoti prieš 10 metų. Jo nuotraukose įamžintos: Kupolių,  Rudens Lygės, Ilges, Mildos dienos, Gabijos šventės, Jorės, Vardynų, Tuoktuvių ir kitų švenčių akimirkos.

Pasak autoriaus, pagrindinė parodos „Stačios akys medinių dievukų“ mintis – dabartis neatsiejama nuo praeities,  protėviai yra labai arti mūsų.

V. Jankausko nuotr.

V. Jankausko nuotr.

Ir visa tai, ką šiandien mes turime, yra protėvių palikimas.  Todėl  privalome jį išsaugoti ir išlaikyti, kad ateities kartos nepamirštų, kas yra primiršta pagoniškoji religija, įvairios pagoniškos apeigos ir šventės bei mitologija.Tautodailininkas Petras Balsys pristatys savo medžio drožinius. Ypač jis mėgsta drožinėti pagoniškomis, baltiškomis, krikščioniškomis bei istorinėmis temomis. P. Balsys drožia kaukes, mažas skulptūrėles, kamerines skulptūras, bareljefus, kryžius ir monumentalias skulptūras.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

P.Balsys gimė 1949 m. liepos 31 d. Švėkšnoje. Medžio drožyba susižavėjo dar jaunystėje ir nuo 1976-ųjų ėmėsi šio amato. Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariu yra nuo 1979 m. 1982-aisiais P. Balsiui suteiktas liaudies meistro vardas, o 2005 m. – meno kūrėjo statusas. Jis nuolat dalyvauja medžio drožėjų simpoziumuose, yra tautodailės parodų bei skulptorių kūrybinių seminarų dalyvis.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

Tautodailininkas jau sudalyvavo apie 60 parodų, surengė daugiau kaip 10 personalinių parodų. Nemažai P. Balsio darbų iškeliavę po visą pasaulį, taip pat eksponuojami ir Lietuvoje – Nacionaliniame, Lietuvis etnokosmologijos, Mažosios Lietuvos ir kituose muziejuose.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

P. Balsio darbas | rengėjų nuotr.

Pats tautodailininkas P. Balsys apie save sako taip: „Mėgstu „išvaduoti“ iš ąžuolo ar liepos kamieno visokias asabas, kurių pasirodymas verčia judėti toliau“.

Parodos veiks iki gegužės 14 d.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė