Nacionaliniame miškasodyje bus pasodinta pusė milijono medelių (0)

miskas

alkas.lt nuotr.

Balandžio 16 d. 11 val. visoje Lietuvoje startuoja Nacionalinis miškasodis. Tikimasi, kad po šios visuotinės talkos turėtų sužaliuoti bent 100 hektarų ateities miškų. Šeštadienį nauji miškai bus pasodinti visose 42 miškų urėdijose. Sieksime ir naujo Lietuvos rekordo – didžiausio talkoje apsodinto miškų ploto, todėl visose urėdijose miškasodis prasidės vienu metu – 11 valandą.

Prie šios iniciatyvos kviečiami prisijungti visos šalies gyventojai, taip pat bendruomenės, organizacijos, įmonės ir kt. VĮ miškų urėdijos paruoš plotus miškų sodinimui, aprūpins sodinukais, pirštinėmis bei sodinimo įrankiais. Tereikia pasirinkti labiausiai patinkančią ar arčiausiai gyvenamosios vietos esančią urėdiją. Tikimasi, kad Nacionalinis miškasodis ateityje taps tradicine visuotine talka.

Kauno miškų urėdija šventinę talką mišką sodins su VšĮ „Gerumo rankos“ globojamais vaikais, kuriems trūksta tėvelių meilės. Dubravos eksperimentinė – mokomoji miškų urėdija Vaišvydavos girininkijoje per šventę atkurs pernai škvalo metu pažeistą medyną, kurį teko iškirsti plynaisiais sanitariniais kirtimais. Raseinių miškų urėdija per talką Rakavos miško plotą apsodins ąžuoliukais, Šiaulių – juodalksniais, Rokiškio miškų urėdijoje po talkos sužaliuos beveik 20 tūkst. pušies sėjinukų ir eglės sodinukų. Per visuotinę talką ateities miškams bus pasodinta beveik pusė milijono medelių. Nemenčinės miškų urėdijai medžius sodinti talkins Socialinių mokslų kolegijos studentai ir akademinė bendruomenė. Susirinkę į talką galės pajudėti su „MyHero!“ sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo treneriais, o vėliau – sudalyvauti miško sodinimo varžybose, kur nugalės teisingiausiai medžius pasodinę talkininkai.

Tikimės, kad visiems talkininkams pirmasis visuotinis miškasodis bus šventė ir atgaiva, kad jis paliks gerus įspūdžius apie mišką ir miškininkus. Svarbiausia, žinoma, kad talkininkų pasodintas miškas prigytų.

Norintys užsiregistruoti į talką, gali kreiptis tiesiogiai į atsakingus urėdijų darbuotojus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė