Pirmasis tarptautinis gruzinų kalbos diktantas bus rašomas Vilniaus universitete (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Balandžio 14 d. 17 val. Vilniaus universiteto (VU) Mažojoje auloje vyks gruzinų kalbos diena. Šis renginys skirtas garsiojo poeto Šota Rustavelio 850 metų jubiliejui.

Dalyviai galės pasiklausyti prof. Sergejaus Temčino paskaitos apie gruzinų kalbos ir raštijos tradiciją, daugiau sužinoti apie Šota Rustavelį ir jo garsiąją poemą „Karžygys tigro kailiu“, pabendrauti su svečiais iš Gruzijos ir Lietuvos, taip pat apžiūrėti kaligrafinio rašto pavyzdžių, fotografijų parodą.

Gruzinų kalbos dienos renginyje jo dalyviai rašys pirmąjį tarptautinį gruzinų kalbos diktantą gruziniškais rašmenimis. Diktantui pasirinkta Romualdo Granausko apysakos „Saulėlydžio senis“ vertimo į gruzinų kalbą ištrauka. Kitais metais tokį diktantą Gruzijos švietimo ir mokslo ministerija Lietuvos pavyzdžiu planuoja organizuoti Gruzijoje.

VU Užsienio kalbų institutas (UKI) su Gruzijos mokslo institucijomis bendradarbiauja jau nuo 2014 m. Pagal Marie Curie tarptautinių mokslo personalo mainų programą Gruzijos mokslininkai atvyksta į UKI. 2014–2015 mokslo metais institute viešėjo dr. Nino Šarašenidzė iš Ivane Džavachišvilio Tbilisio universiteto. Šiuo metu mokslinį darbą dirba ir gruzinų kalbą dėsto vyresnioji mokslinė bendradarbė Mariam Manjagaladzė iš Arnoldo Chikobavos kalbotyros instituto.

Kiekvieną semestrą gruzinų kalbos mokosi daugiau nei 10 šios kalbos bei kultūros gerbėjų. Be kalbos kursų, UKI nuolat vyksta paskaitos ir kiti renginiai, skirti Gruzijos istorijai, dabarčiai ir kultūrai, susitikimai su šios šalies ambasados darbuotojais, menininkais ir VU studijuojančiais studentais iš Gruzijos. Pernai lapkritį VU lankėsi Gruzijos premjeras Iraklis Garibašvilis su delegacija.

Gruzinų kalbos dienoje dalyvaus Gruzijos Respublikos ambasadorė, Seimo, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, studentai, dėstytojai iš Gruzijos ir Lietuvos bei kiti svečiai, besidomintys gruzinų kalba ir kultūra.

Renginį rengia UKI kartu su Gruzijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė