Renginys „Vidur girių“ kviečia pavasarį švęsti gervių apsupty (0)

Prophotohome.com nuotr.

Prophotohome.com nuotr.

Jau trečius metus renginys gamtoje „Vidur girių“ kviečia pavasarį švęsti nuostabioje Dzūkijos gamtoje. Jau šį savaitgalį (balandžio 16 d. 12.30 val. prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse (Miškininkų g. 61, Marcinkonių k., Varėnos r.) renginio svečių laukia nepamirštama naktis pelkėje, naktinės gamtos koncertas, šilčiau nei bet kada kaitinantis laužas, ekskursija mažiesiems į meškos šikną, žygis dviračiais paslaptingųjų šilagėlių ieškoti, iškirtinės garso operatoriaus Vidmanto Blažio dirbtuvės, aplinkosaugos menininkų Alak Pathak ir Tamaros dirbtuvės, „Montis Magia“ klubo ir drevinės bitininkystės atrakcija „Lipk į medį kaip senovės dzūkas arba šiuolaikinis ekstremalas“ ir visos Dzūkijos gėrybės – grikinė babka, pyragaiciai, sula, dzūkiška šnekta… Renginio žvaigždės – visiškai neseniai iš gastrolių užsienyje grįžusios trimituojančios gervės.

„Šiuo gamtos renginiu norime pakviesti žmones švęsti pavasarį, būti bundančios gamtos apsuptyje ir pailsėti nuo miesto triukšmo,“ – teigia renginio koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Norvaišaitė. Mergina įsitikinusi, kad tokio pobūdžio renginiai, prie kurių organizavimo prisideda tiek vietos valdžia, tiek aplinkosaugos organizacijos, tiek kiekvienas renginio dalyvis, ir į kurį įtraukiami vietos gyventojai, prisideda prie išskirtinių vertybių puoselėjimo ir Lietuvos regionų plėtros. „Renginys „Vidur girių“ parodys visa, ką Dzūkija turi geriausio, pakvies žmones čia leisti atostogas, įsigyti vietos gyventojų gaminius. Tik per pristatymą ir išbandymą gali būti skatinamas vietos gyventojų verslas,“ – priduria Rita Norvaišaitė.

Nors pagrindinai renginiai prasideda šeštadienį nuo pusiaudienio, svečiai kviečiami į Dzūkiją atvykti jau penktadienio vakare. Šilinių dzūkai parengė specialią ilgąją renginio dienotvarkę. Joje siūloma pažinti regioną giliau kepant grikines babkas, bulvines bandas ar dzūkišką duoną, periantis dūminėje pirtyje ar plaukiant baidarėmis. „Siūlome vieną arba dvi patogias nakvynes, vietos gamybos pusryčius ir dzūkiškas atrakcijas. Ilgosios programos dalyvius patys sekmadienį ryte iš lovų išversime ir palydėsime gervių klausyti. Dzūkai nuo seno garsėja svetingumu!“ – apie paslaugas pasakoja viena iš ilgosios programos organizatorių Lina Černiauskienė.

Į renginį rengėjai ragina vykti atsakingai – rinktis traukinį, autobusą ar dviratį.

Stebėkite naujienas renginio Facebook puslapyje arba skaitykite internetiniame tinklapyje.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė