Mintinas skaičiavimas – kelias į paklausiausias specialybes? (0)

logo-MatmintinisMintinas skaičiavimas ugdo loginį mąstymą ir reakciją, o taip pat gali padėti patekti ir į paklausiausias specialybes, – teigia mintino skaičiavimo konkurso „Matmintinis“ organizatorius Marius Alaburda. Jis atkreipė dėmesį, kad apie humanitarinių mokslų specialistų perteklių bei tiksliųjų ir technologinių mokslų atstovų trūkumą nuolat kalba ir politikai, siekiantys perorientuoti aukštąjį mokslą tiksliųjų mokslų pusėn.

„Mintiną skaičiavimą galime laikyti proto mankšta – jis lavina įgūdžius, kurie gali būti naudingi ir mąstant apie profesinę veiklą. Šiandien visi kalba apie tiksliųjų mokslų ir informacinių technologijų specialistų trūkumą, tad ankstyvas mintino skaičiavimo lavinimas mokyklose gali būti svarbus ir vėlesniam studijų krypties pasirinkimui“, – teigė M. Alaburda.

Mintino skaičiavimo naudą pabrėžė ir vienos didžiausių didmeninės prekybos įmonių Baltijos šalyse „ACC Distribution“ vadovas Regimantas Buožius: „Nepaisant to, kad šiandien aktyviai naudojamės telefonais, planšetėmis ir kompiuteriais, kurie palengvina bet kurią situaciją, kurioje reikia skaičiuoti, mintinas skaičiavimas išlieka greičiausiu ir patogiausiu metodu ką nors suskaičiuoti kasdienėse situacijose.“

Mintiną skaičiavimą lavinantis tarptautinis konkursas „Matmintinis“ per tris atrankinius etapus šiemet sulaukė dalyvių net iš 157 Lietuvos mokyklų. Drauge su moksleiviais jame buvo kviečiami dalyvauti ir jų mokytojai bei visi norintys parodyti, jog puikiai sugeba atlikti matematinius veiksmus be jokių pagalbinių priemonių.

Pasak Danutės Domskienės, vienos aktyviausiai šiemet konkurse dalyvavusių mokyklų, Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos, matematikos mokytojos, mokiniai puikiai jaučia mintino skaičiavimo teikiamą naudą. Šiandien jiems papildomo skatinimo dalyvauti konkurse beveik nebereikia – moksleiviams tiesiog smagu varžytis ir išmėginti savo jėgas.

„Vyresnėliai, kartą jau pabandę dalyvauti, kitąmet patys ateina ir man primena, jog artėja konkursas. Per pertraukas jie keliauja į kompiuterių klases ir varžosi tarpusavyje. Jiems tai – smagus užsiėmimas“, – teigia D. Domskienė.

Mokytojos teigimu, mūsų mintis veikia greičiau nei kompiuteriai ar skaičiavimo mašinėlė, todėl kai kurie mokiniai respublikiniuose finaluose skaičiuoja iš tiesų įspūdingai. Tačiau jos manymu, mintinas skaičiavimas yra lavinamas sugebėjimas. Nuolatos besitreniruojantys skaičiuoti mintinai mokiniai išvysto skaičiavimo greitį ir tikslumą, lavina reakciją bei loginį mąstymą. Šios savybės naudingos ir pamokose, ir gyvenime.

Konkurso respublikinis finalas vyko Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto Informatikos fakultete, kur moksleiviai galėjo susipažinti su studentų konstruojamais robotais ir programuojamais valdikliais. Finalo nugalėtojais 1-3 klasių grupėje tapo Džiugas Stumbrys iš Jonavos Panerio pradinės mokyklos, 4-6 klasių grupėje – Kristianas Chalikovas iš Vilniaus darželio-mokyklos „Lokiukas“.

7-12 klasių mergaičių grupėje pergalę iškovojo Sandra Macijauskaitė iš Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos, berniukų grupėje – jos brolis Vaidas Macijauskas iš tos pačios Rokiškio rajono mokyklos. Suaugusiųjų moterų grupėje pergalę šventė Birutė Narijauskaitė, atstovaujanti Kauno Žaliakalnio progimnaziją, o suaugusiųjų vyrų grupėje – Gintautas Vasauskas (Vilniaus universitetas).

Iš geriausiai respublikiniame finale pasirodžiusių moksleivių bei suaugusiųjų formuojama komanda, kuri gegužės 7 dieną vyks į tarptautinį finalą, šiemet vyksiantį Slovėnijoje.

Šiais metais atrankiniame etape, vykusiame internetu, aktyviausiomis buvo pripažintos Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija (215 moksleivių), Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija (80 moksleivių) ir Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija (74 moksleiviai). Finale gausiausiai dalyvavo Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla (9 dalyviai), Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija, Kauno Žaliakalnio progimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija (po 8 dalyvius).

Papildoma informacija apie konkursą: „Matmintinis“ į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kurioje šis mintino skaičiavimo žaidimas vadinasi „Pranglimine“ ir vyksta jau daugiau nei dešimtį metų. Pagrindinė internete vykstančio konkurso taisyklė – negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis ar kitų žmonių pagalba.

Konkurse dalyvauja mokiniai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovėnijos ir Ukrainos, jie skirstomi į kelias amžiaus grupes. Dalyvauti kviečiami ir suaugusieji, kurie padalinami į moterų ir vyrų grupes. Atrankiniuose etapuose dalyvių skaičius neribojamas. Dalyvauti konkurse galima savo mokykloje arba namuose, pakanka turėti kompiuterį ir interneto ryšį.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė