Laukinis česnakas (Allium oleraceum) (0)

Laukinis česnakas | A. Stabrausko nuotr.

Laukinis česnakas | A. Stabrausko nuotr.

Visi gerai pažįstame ir labai vertiname kultūrinį česnaką. Bet Lietuvoje auga ir savaiminių, laukinių česnako rūšių: kalninis, dirvinis, kampuotasis, porinis, meškinis. Pastarasis ypač vertingas dėl labai plataus gydomųjų savybių spektro. Juo po žiemos miego gydosi net meškos.

   Sušilus orams, žalius laiškelius iškėlė ir laukinis česnakas (Allium oleraceum). Auga šlaituose, pamiškėse, pakrūmėse, mėgsta derlingą, ypač – saulės gerai apšviestą ir įšildomą žemę. Sukilus įvairioms žolėms, vasarą, juos rasti sunku, o dabar, iškilusius virš pernykščių nurudusių žolynų kilimo, pastebėti lengva.

Nelabai težinoma apie jų gydomąsias savybes, užtat dėl jų maistinio vertingumo  nesiginčija niekas: tinka ir salotoms, ir į mėsiškas sriubas. Ne vien laiškai – ir svogūnėliai. Žinoma, to kultūrinių česnakų aštraus skonio ir stipraus kvapo neturi, aštrių skonių mėgėjai pavadins žole, bet ar tai svarbiausia? Ramiai galite valgyti ir prieš ruošdamiesi į darbą: bendradarbiai neužuos…

Daugiau informacijos galite rasti ČIA.

Ankstyvą pavasarį vertingų laukinių augaliukų, be šio, gamta dovanoja ir daugiau, žr. ČIA.

DSCF5202

Laukinio česnako laiškai | A. Stabrausko nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas, Saulės arkliukai, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė