Folkloro ansamblis „Alka“ švęs 35–metį! (audio, video) (0)

Folkloro ansamblis „Alka“ | Klaipėdos etnokultūros centro nuotr.

Folkloro ansamblis „Alka“ | Klaipėdos etnokultūros centro nuotr.

Balandžio 9 d., šeštadienį 15 val. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje (Statybininkų pr. 2) vyks folkloro ansamblio „Alka“ 35-erių metų sukaktuvinis renginys, spektaklis „Už stalelio sėdau“.

„Už stalelio sėdau“ – folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų pasakojimų ir dainų, perpintas muzikos ir šokių iš Mažosios Lietuvos. Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiais ir patirtimi, pasakojamos naujienos ir paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių, šmaikštumo ir šaunumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių… Per pamokos trukmės vaidinimą šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, kai kurių skaityti Simonaitytės ar Zudermano kūriniuose. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų… Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

Spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė, kapelos vadovė Ingrida Žmijauskienė, scenografas Andrius Sirtautas, choreografas Vidmantas Mačiulskis. Rengėjas – Klaipėdos etnokultūros centras. Renginys nemokamas.

Ansamblis „Alka“ įkurtas 1980 m. Jo repertuare – autentiškos Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos regionų dainos, šokiai, žaidimai, rateliai, instrumentinė muzika. Kolektyvo nariai per pasirodymus dėvi individualius Mažajai Lietuvai bei Žemaitijai būdingus kostiumus. „Alka” yra išleidusi garsajuostę „Ant jūružių krašto“, kompaktinę plokštelę „Jau saulelė“ (kartu su vaikų folkloro ansambliu „Vorusnėlė“), „Sodalė“ (kartu su džiazo gitaristu Romu Malinausku ir kitais Lietuvos džiazo muzikos atlikėjais), 2009 m. išleista kompaktinė plokštelė „Vestuvinės dainos“, 2010 m. parengta programa „Lietuvininkų vestuvės“. 2012 m. įvyko folkloro spektaklio „Jau saulelė“ pagal K. Donelaičio poemą „Metai“ premjera (scenarijaus autorė ir režisierė – Dalia Kiseliūnaitė, atlikėjai: folkloro ansamblis „Alka“, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Vorusnėlė“ ir kt.)

„Alka“ reprezentuoja Klaipėdos kraštą įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos folkloro festivaliuose, Lietuvos dainų šventėse.

Instrumentinės grupės sudėtis: Mažosios Lietuvos kanklės-arfa, psalteras, Klaipėdos krašto būgnas ir kanklės, cimbolai, koncertinka, dūdmaišis, armonika, bandonija, sekminių ragelis, ožragis, smuikai, basedlė, lumzdeliai. Ansamblį konsultuoja Mažosios Lietuvos liaudies instrumentų meistras Antanas Butkus, rekonstravęs kolektyvui ne vieną autentišką instrumentą.

Už stalelio sėdau 2016 04 09

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė