Projekto tikslas – švaresni vandenys (0)

Jono V. nuotr

alkas.lt, Jono Vaiškūno nuotr.

Balandžio 5 d. pristatytas projektas „Vandens valdymas Baltijos jūros regiono miškuose“. Į jam skirtą dviejų dienų konferenciją, kurią Vilniuje organizavo Aplinkos ministerija, susirinko Baltijos jūros šalių ekspertai ir šiame projekte dalyvaujančių organizacijų atstovai.

Projekto tikslas – siekti, kad kuo mažiau maisto medžiagų srautų ir pavojingų toksinių junginių patektų į Baltijos jūrą ir regioninius vandenis. Šiuo tikslu numatyta stiprinti visuomenės ir privačių projekto dalyvių gebėjimus gerinti vandens kokybę. Projekte dalyvauja devynios penkių Baltijos jūros regiono šalių – Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos – institucijos. Jį koordinuoja Švedijos miškų agentūra. Projektą įgyvendinti numatyta per trejus metus.

Lietuvai šis projektas padės priimti sprendimus, kaip geriau naudoti miško išteklius, įgyvendinti darnaus miškų ūkio principus, išsaugoti švarius vidaus vandenis ir Baltijos jūrą. Jį įgyvendinus, bus sukurtas pažangus, bendradarbiavimu pagrįstas tinklas, skatinami bendri moksliniai tyrimai, sprendžiant, kaip sumažinti perteklinius maisto medžiagų srautus į Baltijos jūrą, rengiant upių baseinų ir vandens srautų rizikos valdymo planus ir kt.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė