Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įteikti apdovanojimai (0)

Teatro diena Siauliu teatre_rengeju nuotr

Teatro diena Šiaulių dramos teatre | rengėjų nuotr.

Per šeštadienio vakarą vykusią Tarptautinės teatro dienos šventę „Teatro pamokos su…“ Valstybiniame Šiaulių dramos teatre įteiktos premijos, prizai ir paskelbtos nominacijos. Metų aktoriais pripažinti Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer ir Juozas Bindokas. Šiemet teatralų trupė parengė tokią programą, kad joje dalyvauti teko net patiems žiūrovams: mokytis šokio, improvizacijos, dalyvauti masuotėje, tapti dubleriais dramatiškuose vaidmenyse.

Pagrindinius apdovanojimus – Geriausio moters ir vyro aktoriaus vardus už sezono vaidmenis bei  premijas po 600 eurų  – tradiciškai įsteigė Šiaulių miesto savivaldybė. Šiemet geriausiais pripažinti ir apdovanoti aktorė Jūratė Budriūnaitė už Abės vaidmenį Judžino O’Nilo spektaklyje „Meilė po guobomis“ (rež. Paulius Ignatavičius) ir aktorius Juozas Bindokas už Ifreimo Keboto vaidmenį tame pat spektaklyje „Meilė po guobomis“. Prizus įteikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir kultūros sk. vedėja Daina Kinčinaitienė. Beje, abu aktoriai šios premijos laimėtojais tampa jau antrąjį kartą.

Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer juokavo esą žmogus gaunantis apdovanojimą labai sunkiai dirbo ir jam reikia atsipalaiduoti. Taip turėtų būti ir jai (šeima, ketverių metų dukrelė) ir paklausta, kaip ji atsipalaiduoja ji atsakė, kad dirbdama neįsitempia. O Juozas Bindokas pašmaikštavo: esą norint būti pastebėtu reikia atsistoti ant galvos ir įlipti į medį (pastaba – iš vaidmens spektaklyje „Meilė po guobomis“).

Įteikdamas apdovanojimus meras Artūras Visockas iškėlė retorinį klausimą, kodėl po spektaklio ploja žiūrovai? Ir paprašė paploti už tai, kad šioje scenoje aktoriai vaidina puikiai: jie miršta, atgyja, priverčia juoktis, verkti, išgyventi visokius jausmus: „Ir nedidėlė grupelė žmonių (past. – teatras) didžiulei grupei (past. – šiauliečiams) padeda gyventi“, – sakė meras Artūras Visockas.

Premijas už antraplanius vaidmenis po 300 eurų įsteigė teatro rėmėjai. Įmonės „Gintra“ savininkas Gintaras Radavičius premiją įteikė aktoriui Juozui Žibūdai už Beno vaidmenį spektaklyje Arturo Milerio „Komivojažieriaus mirtis“. Moterų klubas „Šiaulietė“, jau dešimtus metus steigiantis premiją teatralams, apdovanojo aktorių Anicetą Gendvilą už Ebino vaidmenį spektaklyje Judžino O’Nilo „Meilė po guobomis“ (rež. Paulius Ignatavičius).

Kaip ir pernai teatrą pasiekė prizas-staigmena: premiją „Verslas verslui“ šių laikų verslininkai skyrė praeito amžiaus prekybininkui, vadybininkui ir geram aktoriui Antanui Venckui, pagrindinio komivojažieriaus Vilio Lomeno vaidmens atlikėjui Arturo Milerio spektaklyje „Komivojažieriaus mirtis“.

Išdalinta ir daugiau specialių prizų – ir ne tik scenoje vaidinantiems aktoriams, bet teatro meniniams bei techniniams darbuotojams. Aktorei Nomedai Bėčiūtei už aktyvią kūrybinę ir edukacinę veiklą ypatingą prizą įteikė grožio namų „MERCI MERCI“ savininkė Audronė Radavičienė. Už profesionalumą ir pagarbą kolegoms bei teatrui dailininkai-dekoratoriai Roma Jakubauskienė ir Vytautas Steponavičius bei scenos mašinistas Arūnas Jankus apdovanoti profesionalių sporto prekių parduotuvės „S-sportas“ dovanomis. Arbatos ir kavos namų „Presto“ prizas įteiktas projektų vadybininkei Margaritai Andrončenko už aktyvią edukacinę veiklą ir darbą su jaunimu. O saldūs AB „Naujosios rūtos“ prizai už profesionalų darbą, siuvant teatrinius kostiumus, teko siuvėjoms Linai Barakauskienei ir Daivai Žukauskienei. Šiaulių televizijos direktorius Vytautas Juškus (dirbęs ir teatro direktoriumi) įteikė apdovanojimą aktorei Nijolei Mirončikaitei Už teatro skaitmenizaciją televizijoje.

Prizus saviškiams įsteigė ir Teatro aktorių gildija. Prizu „Aktoriai dėkoja” kolegos įvertino kasininkės Vidos Kivilienės darbą, „Kolegų” prizas skirtas aktoriui Juozui Bindokui už tai, kad „lipa į medį ir stovi ant galvos”, o simbolinis „Stiklainis” su pinigais skirtas aktorių trupės naujokui Severinui Norgailai.

Lojalumas – vis retesnė savybė, tad maždaug tris dešimtmečius ir daugiau teatre dirbantys specialistai buvo ypatingai pagerbti – jiems LR Kultūros ministerijos Padėkos raštus už profesionalų ir ilgametį darbą įteikė Kultūros ministro patarėja Danguolė Martinkienė. Ji pasidžiaugė, kad Šiauliuose yra Valstybinis Šiaulių dramos teatras ir jai smagu pasveikinti tuos nematomus scenoje  komandos narius, kurie atidavė bemaž tris dešimtmečius teatro tarnystei. Į sceną kilo vyriausiasis garso inžinierius Virginijus Jasiūnas,  grimo dailininkė Irena Ceizarienė, dailininkai-dekoratoriai Romualda Jakubauskienė ir Vytautas Steponavičius,  vyriausioji administratorė Regina Šileikienė, vyriausioji kadrų inspektorė Daina Krivickienė,  rekvizitininkė Reda Navikienė,  dailininkė-siuvėja Lina Barakauskienė, valytoja Raimonda Adomkevičiūtė ir vyriausiosios buhalterės pavaduotojas Saulius Labutis.

 

Istorija trumpai:

Tarptautinę teatro dieną buvo nuspręsta švęsti 1961 metais Tarptautinio teatro instituto (ITI) iniciatyva. UNESCO patvirtinus, ji  pradėta minėti nuo 1962 metų – kasmet kovo 27 dieną.

Ankstesnių metų Šiaulių m. savivaldybės premijų Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui laureatai:

2015 m. Inga Jarkova už Lėjos vaidmenį Aleks Tarn spektaklyje „Dibukas” Simono Anskio pjesės motyvais (rež. Raimundas Banionis) ir Dalius Jančiauskas už Klovo vaidmenį Samuelio Beketo spektaklyje „Žaidimo pabaiga” (rež. Paulius Ignatavičius);

2014 m. Danguolė Petraitytė už Dėdienės vaidmenį spektaklyje „Nebylys” pagal to paties pavadinimo Juozo Tumo-Vaižganto kūrinį (rež. J. Vaitkus) ir Sigitas Jakubauskas už Duonkepio vaidmenį spektaklyje M. Panjolio „Duonkepio žmona” (rež. A. Lebeliūnas);

2013 m. Inga Norkutė – Žvinienė  už Katerinos Lvovnos Izmailovos vaidmenį ir Rolandas Dovydaitis už Sergėjaus vaidmenį tame pat  N. Leskovo spektaklyje „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities” (rež. R. Banionis);

2012 m. Monika Šaltytė- Dovydavičienė už Princesės vaidmenį E. Švarco spektaklyje „Šešėlis” (rež. N. Ogaj-Ramer) ir už Hanos Dželks vaidmenį T. Viljamso „Iguanos naktis” (rež. G. Padegimas) , taip pat Saulius Bareikis už Šešėlio vaidmenį E. Švarco spektaklyje „Šešėlis” (rež. N. Ogaj-Ramer);

2011 m. Nijolė Mirončikaitė -Timinskienė ir Juozas Bindokas apdovanoti  už reikšmingą meninę veiklą Šiaulių dramos teatre.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė