S.O.S kastuvas Vilniaus merui – priminimas apie netesėtus pažadus (nuotraukos) (0)

M. Norbuto nuotr.

Šiandien, balandžio 4 d., popietę Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjui Aleksandrui Zubriakovui. buvo įteiktas kastuvas su užrašu S.O.S. Juo susivienijimo Žali.LT atstovai paragino savivaldybės atstovus „išvalyti“ šiukšles ir imtis darbų – t.y. laikytis dar 2013 m. duotų pažadų atsodinti kertamus medžius Vilniaus mieste. Šia akcija priminta apie Vilniaus Verkių regioninio parko teritorijoje kertamus 3 ha šimtamečio miško plotus. Medžiai kertami siekiant nutiesti naują kelią, jungiantį Molėtų plentą ir Santariškes. Dar nenutiestai gatvei jau suteiktas Santaros pavadinimas.

Dovanojamas kastuvas, kaip teigia Susivienijimo Žali.LT koordinatoriaus pavaduotoja Virginija Vingrienė, – tai tikrai ne priekaištas R. Šimašiui.

„Vienas argumentų, kuriam sunku nepritarti, yra kertamų Verkių regioninio parko medžių auka greitesniam susisiekimui su Santariškių klinikomis. Tačiau kita vertus, vienam ąžuolui užaugti prireikia 100 metų, o tokiam medžiui nupjauti pakanka 5 minučių. 2013 metais, kai buvo pradėtas svarstyti kelio projektas, buvo duotas pažadas kertamo miško plotą atsodinti, tačiau iki šiol nesulapojo nė vienas sodinukas. Tad dovana merui – priminimas tesėti, kad ir svetimą, bet pažadą Vilniui“, – sako V. Vingrienė.

Po tokį kastuvą šiandien gavo ir Santariškių medicinos įstaigų asociacija (SMĮA) prezidentas Arvydas Laurinavičius bei Verkių regioninio parko direktorė Vida Petiukonienė. Pasak akcijoje dalyvavusio Susivienijimo Žali.LT nario Martyno Norbuto, žalieji tikisi, kad dovanojami kastuvai kabinetuose nedulkės.

„Pavasaris – tinkamas laikas miško sodinimui. Ir kadangi kiekviena prarasta laja yra tarsi kirtis į Vilniaus, kaip vieno žaliausių Europos miestų kamieną, pradėti reikia nedelsiant. Tad simboliškai įteikti kastuvai yra tarsi trumpo galiojimo kvietimai merui, SMĮA prezidentui ir parko direkcijai susitikti naujo, planuojamo kelio pradžioje. Čia ir pradėtume iškirsto miško atsodinimą, o apie susitarimą liudytų gyvas pažadas-paminklas – į žemę šaknis įleidęs sodinukas. Meduką, kaip gyvą priminimą apie šiandien kertamą Vilniaus mišką, pasodinsime bet kokiu atveju, tačiau norėtųsi, kad įtakingiausi miesto žmonės nepaliktų mūsų vienų“, – pažymi M. Norbutas.

Vilniaus Verkių regioninio parko teritorijoje kertamas 3 hektarų šimtamečio miško plotas bus pakeistas trijų juostų gatve.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė