Vėl plieskiasi karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos dėl Kalnų Karabacho (video) (2)

kalnu-karabachas-youtube-com-nuotr

Vėl plieskiasi karas tarp Azerbaidžano ir Armenijos dėl Kalnų Karabacho | youtube.com nuotr.

Balandžio 2 d. Kaukaze po 22 metų pertraukos netikėtai vėl įsiplieskė kovos tarp Azerbaidžano ir Armėnijos dėl ginčijamo Kalnų Karabacho teritorijos. Žuvo žuvo 18 armėnų ir 12 azerbaidžaniečių karių, pranešama ir apie taikių gyventojų žūtį. Šalys dėl ugnies atidengimo kaltina viena kitą.

Kalnų Karabachas, kurio daugumą gyventojų sudaro etniniai armėnai,  yra armėnų kontroliuojamas anklavas Azerbaidžano teritorijoje. 1991 m. Kalnų Karabachas, paskelbė  nepriklausomybę ir ketinimą jungtis prie Armėnijos. Dėl to kilo karas, kuriame žuvo 30 000 žmonių. 1994 m. Armėnijai jėga užėmus Kalnų Karabacho teritoriją tarp Azerbaidžano ir Armėnijos buvo sudarytos paliaubos. Azerbaidžanas ir Turkija Kalnų Karabacho nepripažįsta.

Azerbaidžano ambasadorius Rusijoje Poladas Biulbiulogly (Polad Bülbüloğlu), pareiškė, kad Azerbaidžanas Kalnų Karabacho reikalus spręs ne diplomatiniu, o kariniu keliu. Savo ruožtu Armėnijos prezidentas Seržas Sagsianas pareiškė, kad užtikrins Kalnų Karabacho saugumą. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan) paskelbė, kad Turkija palaikys Azerbaidžaną.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškė susirūpinimą dėl pranešimų apie plataus masto paliaubų pažeidimus ties kontaktų linija Kalnų Karabacho konflikto zonoje ir griežtai pasmerkė jėgos panaudojimą bei reiškia užuojautą dėl žuvusiųjų.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakvietė abi kovojančias puses nedelsiant nutraukti karinės jėgos naudojimą ir laikytis įsipareigojimų ieškoti taikaus konflikto sprendimo būdų.

Lietuva remia taikų Kalnų Karabacho konflikto sprendimą derybų keliu ir ESBO Minsko grupės kopirmininkų tarpininkavimo pastangas taikiai sureguliuoti konfliktą, remiantis esminiais JT Chartijoje ir Helsinkio baigiamajame akte įtvirtintais jėgos nenaudojimo, žmonių apsisprendimo ir teritorinio vientisumo principais.

Susirūpinimą dėl karo veiksmų Kalnų Karabache išreiškė taip pat JAV ir Rusija.

Azerbaidžanas paskelbė apie „vienašališką“ ugnies nutraukimą

Balandžio 3 d. Azerbaidžanas paskelbė apie „vienašališką“ ugnies nutraukimą, tačiau pagrasino smogti Armėnijai, jei ji puls Azerbaidžano pajėgas.

Tuo tarpu Armėnijos remiamų Kalnų Karabacho kovotojų gynybos ministerijos atstovas Davidas Babajanas pareiškė, kad kovos palei fronto liniją tęsiasi.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė