Išrinkta geriausia metų knyga vaikams ir paaugliams (0)

geriausia paaugliams knyga I.Juodytes nuotr.2

Una Rebeka I.Juodytės nuotr.

Balandžio 2 d., kai minima tarptautinė vaikų knygos diena, Vilniuje tradiciškai išrinkta geriausia lietuviška knyga vaikams ir paaugliams, už kurią skirta Prano Mašioto premija. Nuo 1993 metų IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) Lietuvos skyriaus pradėta teikti premija už Geriausią metų knygą vaikams bei paaugliams, 2013 m. pavadinta Prano Mašioto vardu, už geriausią ankstesniųjų metų knygą vaikams ir paaugliams šiemet atiteko Rebekai Unai už jos romaną „Atjunk“. Tuo metu antroji (alternatyvioji) premija už geriausią realistinės prozos kūrinį skirta Akvilinai Cicėnaitei už romaną „Niujorko respublika“. Abi apdovanotos autorės – pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtojos. 

Šiemet viena svarbiausių Lietuvoje Prano Mašioto premija buvo teikiama „Lėlės“ teatre, kur po iškilmių visų susirinkusiųjų laukė spektaklis „Sniego karalienė“. Taip pat iškilmių metu išrinktas ir reikšmingiausias bei meniškiausias vertimas paaugliams. Juo pripažintas Antonios Michaelis romanas „Pasakininko istorija“.

Geriausia knyga 2015 paaugliams_Inga Juodytes nuotr.4

I. Juodytės nuotr.

Premija už vertimą buvo skirta vertėjui Teodorui Četrauskui. Tuo metu Akvilina Cicėnaitė, kuriai šiemet skirta alternatyvioji premija, jos atsiimti į Lietuvą atvyko net iš Australijos, kurioje šiuo metu gyvena.

Geriausia knyga 2015 paaugliams_Inga Juodytes nuotr.1

Una Rebeka | I.Juodytes nuotr.

Anot vaikų literatūros tyrinėtojo, vadovėlių sudarytojo bei vieno premijas skiriančios komisijos narių Kęstučio Urbos, šiemet pirmojo paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtojoss įnešė nemaža sumaišties. 

„Prano Mašioto premiją už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams teikia IBBY Lietuvos skyriaus sudaryta 7 asmenų komisija. Ši komisija perskaito visas praėjusiais metais išleistas knygas, jas vertina, įtemptai ginčijasi ir balsuoja. Tenka pripažinti, kad praėjusiais metais rengto pirmojo paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtojos sukūrė itin didelę įtampą, konkurenciją. Visos trys knygos konkuravo ir tarpusavyje. Tai buvo tikras iššūkis komisijai. Be abejo, jos išstūmė keletą gerų kitų autorių knygų, nes premijų skaičius yra ribotas. Bet labai džiugu, kad šiemet Prano Mašioto premija sutapo ir su skaitytojų išrinkta Metų knyga – Rebekos Unos „Atjunk“, – teigia K. Urba. 

Geriausia knyga 2015 paaugliams_Inga Juodytes nuotr.2

I.Juodytės nuotr.

Urbos manymu, šiemet jau antrus metus iš eilės vykstantis paauglių ir jaunimo literatūros konkursas – vienas iš reikšmingiausių pastarojo laiko literatūrinio gyvenimo įvykių Lietuvoje. Po sėkmingo starto bei vertingiausius apdovanojimus pelniusių laimėtojų, vaikų literatūros tyrinėtojas neslepia nerimo dėl antrojo tokio konkurso – kaip bus toliau? 

geriausia paaugliams knyga I.Juodytes nuotr.

I.Juodytės nuotr.

Sekti pirmojo konkurso finalininkių pramintu keliu ir teikti savo originalius rankraščius leidyklos „Alma Littera“ organizuojamame paauglių ir jaunimo literatūros konkurse kviečiama iki 2016 metų birželio 1 d. Konkursui kviečiama teikti prozos kūrinius, skirtus 10-17 metų skaitytojams.

Geriausia knyga 2015 paaugliams_Inga Juodytes nuotr.3

I.Juodytės nuotr.

Kaip ir pernai, trys geriausiais pripažinti kūriniai bus išleisti atskiromis knygomis, o pagrindinis konkurso prizas – 2900 Eur. Daugiau informacijos apie konkursą čia.

geriausia paaugliams knyga I.Juodytes nuotr.1

I.Juodytės nuotr.

Jau antrąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą organizuojanti leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 25 metus vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Geriausia knyga 2015 paaugliams_Inga Juodytes nuotr

I.Juodytės nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė