Tytuvėnuose pastebėta stirna albinosė (4)

balta stirna-Tytuvėnų RPD nuotrauka

Balta stirna | Tytuvėnų RPD nuotr.

Tytuvėnų regioninio parko specialistams, kovo pabaigoje tikrinant teritoriją, pavyko užfiksuoti itin retą gamtos reiškinį – baltą stirną! Ji pastebėta Tytuvėnų šilo pakraštyje, ties miškininkų gyvenviete.

„Tikra laimė, kad fotoaparatas buvo po ranka, tad šį retą atvejį pavyko užfiksuoti.  Supratome susidūrę su retu reiškiniu gamtoje – albinosu“, – įspūdžiais dalinasi Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai.

Tikėdamiesi daugiau susižinoti apie šį reiškinį, parko darbuotojai susisiekė su laukinės faunos žinovu iš Vilniaus prof. R. Palubinsku. Profesorius papasakojo, jog šie gražūs ir pažeidžiami gyvūnai yra itin reti. Jų organizme visai nėra jokio pigmento, todėl jų oda, kailis yra balti, o akys rožinės. Nors ir labai ypatingi, albinosai susiduria su daugybe kliūčių. Jie prastai mato, vengia saulės šviesos, todėl jiems sunku susirasti maisto ar pastebėti priešą. Todėl visiškai nekeista, kad šis stirninas užfiksuotas gyvenvietės pakraštyje.

Ši nepamirštama akimirka tik dar kartą įrodo, kokia nuostabi, paslaptinga ir pilna išdaigų yra mūsų gamta. Saugokime ją!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė