Trakų istorijos muziejuje – atnaujintos Kunigaikščių rūmų ekspozicijos atidarymas (0)

Trakai_koplycia_wikipedija.org

Trakų koplyčia | wikipedija.org

Balandžio 5 d., antradienį, 17.30 val. Trakų istorijos muziejuje atidaromos atnaujintos dvi Trakų salos pilies Kunigaikščių rūmų ekspozicijų menės: „Vytauto Didžiojo epochos buitis“ bei „Žalgirio mūšio laikmečio ginkluotė“. Lankytojams pristatoma per 200 unikalių eksponatų, atrinktų iš muziejaus archeologijos ir istorijos rinkinių.

Ekspozicijos įrengtos bendradarbiaujant su UAB „Ekspozicijų sistemos“, interaktyvų Žilibero de Lanua paveikslą sukūrė UAB „Biznio mašinų kompanija“.

Trakai suvaidino didžiulį vaidmenį viduramžių Lietuvos istorijoje. Tai buvo ne tik karinis, bet ir politinis, ekonominis bei kultūrinis centras, submonarcho rezidencija, vėliau – visos LDK valdovo vasaros rezidencija. Miesto ir pilių istorija sietina su didžiųjų kunigaikščių Gedimino, Kęstučio,  Vytauto, Žygimanto Kęstutaičio, Kazimiero Jogailaičio, Aleksandro Jogailaičio vardais.

Vienas iš svarbiausių šiandienos Lietuvos simbolių ir turistų iš viso pasaulio traukos objektas, Trakų salos pilis, buvo pastatyta Vytauto Didžiojo valia prieš Žalgirio mūšį. Pilis pastatyta anksčiau statytos ir kryžiuočių sudegintos Vytauto tėvo, kunigaikščio Kęstučio pilies vietoje, panaudojant išlikusį mūrą, praplečiant plotą bei pakeitus planą. XV a. pradžioje Galvės ežero saloje iškilusi gotikinė pilis buvo moderni, jos interjerus puošė žvaigždiniai skliautai, sieninė tapyba, languose švytėjo vitražai, apšildė po grindimis įrengta orinė šildymo sistema. Vytautas Didysis mėgo prabangą, ir šią pilį, kurioje buvojo kasmet, atitinkamai įrengė. Čia priimdavo pasiuntinius, pasirašydavo valstybinės reikšmės dokumentus, keldavo puotas. Čia buvo ruoštasi lemiamoms kautynėms su kryžiuočiais, iš čia išžygiavo pulkai į Žalgirio laukus.

Du kartus (1413-1414 ir 1421metais) su diplomatinėmis misijomis pas kunigaikštį Vytautą lankėsi ir Žilberas de Lanua (Guillebert de Lannoy; 1386-1462) – flamandų riteris, diplomatas, keliautojas. Savo kelionių įspūdžius išdėstė atsiminimuose: „Voyages et ambassades de messire Guillebert de Lannoy, 1399-1450″. Pirmojo apsilankymo Trakuose metu paliko pirmąjį žinomą šio miesto aprašymą. Sukurtas interakyvus šio diplomato portretas suteikia galimybę pamatyti miestą ir Vytauto dvarą keliautojo akimis.

Atnaujintos inovatyvios ekspozicijos sukuria emociškai paveikų, informatyvų istorijos pasaulį, eksponatai padeda suprasti Vytauto Didžiojo epochos buitį ir kultūrą, pajusti Žalgirio mūšio atgarsius, suprasti jo svarbą valstybės ir tautos istorijoje.

Dalis Trakų salos pilies Kunigaikščių rūmų ekspozicijos, penkios salės bendradarbiaujant su UAB „Ekspozicijų sistemos“ buvo atnaujintos  2008-2009 metais.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė