VSD skambina pavojaus varpais: Lietuva traukiama į Rusijos interesų tinklą? (tiesioginė transliacija, video) (67)

VSD ataskaitos pristatymas | lrs.lt tiesioginės transliacijos stop kadras

VSD ataskaitos pristatymas | lrs.lt tiesioginės transliacijos stop kadras

Kovo 30 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kartu su Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriumi Dariumi Jauniškiu, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriumi pulkininku Alvydu Šiupariu pristatė Lietuvos žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

VSD kartu su AOTD prie Krašto apsaugos ministerijos visuomenės dėmesiui pateikė dvi ataskaitas. Pirmoji, VSD ataskaita, informuoja apie žvalgybos institucijų matomas grėsmes nacionaliniam saugumui, o antroji yra skirta 2015 metų veiklos apžvalgai. Šiemet pirmą kartą Lietuvos žvalgybos institucijos abi parengė ir pateikė ir vieną bendrą dokumentą, kuriame pateikė abiejų žvalgybos institucijų konsoliduotas neįslaptintas grėsmių ir rizikos veiksnių šalies nacionaliniam saugumui vertinimus.

VSD 2015 metų veiklos ataskaita [pdf]
Bendras (VSD ir AOTD) 2015 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas [pdf] 

Bendrame VSD ir AOTD) 2015 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, be kita ko, atkreipiamas dėmesys ir į pastebimą Rusijai palankių visuomeninių judėjimų save vadinančių „nesistemine opozicija“aktyvėjimą:

„2015 m. suaktyvėjo save „nesistemine opozicija“ vadinančios politinės ir visuomeninės organizacijos ir judėjimai. Aktyviausios iš šių organizacijų buvo: politinė partija „Socialistinis liaudies frontas“ (toliau – SLF), Rolando Paulausko vadovaujamas neformalus judėjimas „Mūsų gretos“ bei grupė, propaguojanti minėtą „Visuomenės saugumo koncepciją“, kuriai atstovauja Vaido Lekstučio koordinuojamas sambūris „Būkime vieningi“. Didžiausią dėmesį šios organizacijos skyrė prorusiškos propagandos sklaidai lietuviškame internete. Daugiausia ši informacija platinta per interneto svetaines „ekspertai.eu“, „ldiena.lt“, „sauksmas.lt“, „revoliucija.org“, „slfrontas.lt“, „sarmatas.lt“, „versijos.lt“, „laisvaslaikrastis.lt“. Didelis dėmesys platinant šią informaciją skirtas ir socialiniams tinklams, „Youtube“, – rašoma šiame dokumente.

Zigmas Vaišvila rusiškoje žiniasklaidoje | VSD ir AOTD nuotr.

Zigmas Vaišvila rusiškoje žiniasklaidoje | VSD ir AOTD nuotr.

Kliūna čia kaip reikiant ir Lietuvos valdžiai negailinčiam, šių laikų Lietuvos disidentui, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo Akto signatarui Zigmui Vaišvilai, kuris kaltinamas Lietuvos prorusiškų propagandistinių jėgų konsolidavimu: „Šias jėgas bando konsoliduoti Zigmas Vaišvila, kuris per pastaruosius keletą metų tapo vienu dažniausiai Lietuvos prorusiškoje bei Rusijos Kremliaus kontroliuojamoje žiniasklaidoje cituojamų Lietuvos politikų. 2015 m. birželio 3 d. Lietuvos mokslo akademijoje įvyko Zigmo Vaišvilos ir Seimo nario Audriaus Nako organizuotas forumas „Mūsų valstybės tikslas“, kurio dalyviai susibūrė į vadinamąją „Birželio 3-iosios grupę“ (B 3 grupė). Grupė („Mūsų gretos“, Lietuvos liaudies partija, visuomeninis judėjimas prieš priverstinę imigraciją „Nacionalinis interesas“ [8] ir kt.) siekia sukurti oficialiai registruotą politinę organizaciją. B 3 grupė beveik jokios įtakos Lietuvos visuomenei neturi, tačiau jos veikla naudojasi Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida, formuodama nuomonę, kad Lietuvoje veikia gausi „nesisteminė opozicija“, kuri nesutinka su Lietuvos pasirinkta vakarietiška orientacija ir vykdoma užsienio politika. Sugrįžti į didžiąją politiką siekia ir buvęs SLF pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris tik formaliai nutraukė ryšius su šia organizacija.“

____
[8] Prorusiškomis pažiūromis garsėjančių Mariaus Jonaičio ir Vitalijaus Balkaus įsteigta asociacija „Nacionalinis interesas“ pasisako prieš priverstinį imigrantų iš Azijos ir Afrikos priėmimą. Dėl kilusios migrantų krizės jie kaltina JAV ir jos sąjungininkes. Viešai pritaria Rusijos veiksmams Sirijoje.

Z. Vaišvila komentuodamas minėtas Lietuvos saugumo struktūrų ataskaitas tokią informaciją apie save pavadino nesąmone, o pačią ataskaitą – politizuotu pasityčiojimu.

„Kaip buvęs VSD vadovas galiu konstatuoti, kad valstybės specialiosios struktūros yra naudojamos vidaus gyvenimo politizavimui. Matome patį „gražiausią šedevrą“, minimos organizacijos, kurių gyvenime nesu matęs“, – kovo 30 d. „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ teigė Z.Vaišvila.

Kovo 31 d.  9 val. signataras Z. Vaišvila norėdamas viešai atsakyti į jam mestus kaltinimus Seime surengs spaudos konferencija „Dėl valdžios antivalstybinės veiklos“. Joje Z. Vaišvila ketina pasisakyti dėl 2016 03 30 d. Seime paskelbtų VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtos 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“ ir 2015 m. VSD veiklos ataskaitos ir pateikti informaciją, pasak signataro, apie šių specialiųjų tarnybų antivalstybinę veiklą.

Tiesioginę spaudos konferencija transliaciją iš Seimo internetu galima buvo stebėti  ČIA arba ČIA:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima buvo užduoti internetu.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

67 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Kaip ten yra is tikruju tai reiketu pirmiausiai nusistatyti krititerijus, pagal kuriuos vienas ar kitas ivykis yra vertinamas. Kol kas tokiu kriteriu, apart naudojimo rusikoje ziniasklaidoje, kol kas neperskaiciau. Esu kartais pasiklauses kai kuriu is to saraso, tai visgi susidare labai nykus vaizdelis, taciau tai tikrai liecia ne visus ir jei sugebi analizuoti, tai grudus nuo pelu galima atskirti. Cia Rolandas Paulauskas, kuris buvo gerbiamas, pasireiske kaip arsus novorosijos ikurimo propagandos skleidejas ir cia niekaip neizvelgiu atsitiktinumo del ivykiu sutapimo…. per daug sutapimu, kad leistu man savo isvada suabejoti.
  Deja jeigu tas VSD ir nustate, kas dirba priesui, tai dar visiskai neaisku ar tai nera priedanga ir pats VSD nedirba priesui. O taip yra todel…. kad vertinimo kriterijai yra NEATSKLEISTI!
  Sakau tiesiai, kad Lietuvos visos sistemines partijos dirba priesui, nes ivede Lietuva i staganacija, pasirinko banditisku gauju pusiau sarasiniu rinkimu varianta, kuris yra korupcijos ir oligarchinio valdymo garantas, todel laikau sistemines partijos pilnai atsakingas uz susidarusia padeti ir pagal sita kriteriu jos dirba priesui. Gi ka veikia VSD…. a, nieko nemato, nieko nesupranta! Jeigu zmogus kritikuoja korumpuotos uzstagnuotos komunistuojancios valdzios sprendimus, tai visiskai nereiskia, kad tai dirba rusijai, dirba LIETUVAI, neleidzia vagims ramiai miegoti.
  Tai ka vis rasau ir tureciau buti priskirtas prie Lietuvos priesu, nes teigu, kad konserv ir darba parcijas balsais pro Seima buvo prastumti tokie atom atom atom istatymai, kai paskiau uz NEPASTATYTA atomine…. kubilius is biudzeto ismokejo chebrantams 685 milijonus litu, taip vadinama Leo lt afera! Ka veika VSD, STT visos prokuraturos, teismai, policija….. ka, NEMATO! krapaus Valstybes apvogimo? Konserv ir darba parcija tandemas turi buti uz istatymo ribu! Va nesenai buvo paskelbta viesi pokalbiai ir tu pokalbiu rezultatas…. prastumtas vyriausybes nutarimas del kurortiniu zonu panaikinimo…. AKIVAIZDZIAUSIA korupcija, vyriausybe turi atsistatydinti, nes dirba pries Lietuvos valstybe NAIKINDAMA teisinguma ir remdami iskrypeliska korupcija savoje komunistineje gaujoje. Kur tasa VSD? Priminsiu senesne istorija. Nueinu i Kauna VSD ir klausiu, kad jusu virsininkas? Sako, o mes nezinome! Tai gal tada pasakysite kas buvo jusu virsininkas? Nezinau, nes nesenai dirbu, taip atsako. Tai tada ir sakau, gal Kauno dienos neskaitote, o ten parasyta buvo, kad Kauno saugumui vadovavo Olegas Travkinas, tai tas pats kuris paleido i laisve Mikutaviciaus zudika! Toks Kauno saugumo virsininkas ir kas toki paskyre? Klausimas kitame, kaip taip gali atsitikti, kas Kaune, Lietuvos sirdyje Lietuvos saugumui vadovauja rusas? Ka, jau ne vieno lietuvio patrioto ir nezudiko draugo nesurado? Tai ir yra klausimas ar VSD dirba Lietuvai?
  Kai matau didziule betvarke tai nesistebiu ir tais zmonemis kurie isreiskia pasipiktinima tokia padetimi. Kaip taip atsitiko, kad Lietuva niekaip nesurado nieko padoresnio i prezidentus, kaip asmeni is Lietuvos burokeviciniu priesu stovyklos?

 2. lietuvis:

  o ar VSD už dergimą bus paduota į teismą?

  • koki "dergima"?:

   dar nuo tu laiku kuomet Z.Vaisvila viesai aiskinosi savo priklausomybe rusu itakos sferai su V.Tomkumi o ypac savo pasimetimais ir dejonem 1991 Sausio 13-os nakti o ir toliau sekusi jo veiksmu istorija labai graziai parode kas jis is tikruju .
   Neabejokit, jei jau Lietuvos zvalgyba apie tai prabilo viesai – abejoti neverta.
   Kaip ir tuo,kad ir pats Sajudis buvo Gorbaciovo artimos aplinkos ideologu ideja,taciau viska kremliniams sumaise gerbiamo profesoriaus V.Landsbergio ir jo bendrazygiu,ypac A+A S.Lozoraicio uzsispyrimas ir protas ir gebejimas isnaudoti susidariusia situacija benusibaigiancioje cccp
   Todel iki siolei ir negali atleisti Profesoriui prorusikieji “veikejai”.
   Labai idomu,kiek is dabartiniu valdanciuju tarpo laiko giliai paslepe savo kompartinius bilietus?

 3. Gintaras:

  Paulauskas su politologu drauge deda i kelnes,bijo mamos isperimo vieso!!!Galvojau kad dar turi savo nuomone nors keli zmones seime.Matau kad jau nebe!!!

 4. Jeigu taip bijomasi rusų ir norime, kad rusai mažiau apie mus žinotų, tai kodėl neuždraudžia kasdien, kas vakarą, pusę devynių transliuoti per Rusijos kanalą “litovskaja vremia” laidą? Vakar pasiklausiau – viską žodis žodin parodė: žemdirbių streikas, su komentarais išverstais į rusų kalbą, išvardinti visi žemdirbių sunkumai, mažos pieno kainos, toliau reportažai apie VSD ataskaitą – taip pat viskas išpasakota, išversta komentarai į rusų kalbą. Tai ar dar labiau reikia išreklamuoti Lietuvos “pasiekimus”? Aišku, kad Rusijos specialiosios tarnybos domisi mūsų šalimi, bet sužino ir iš savų šaltinių. Tada nereikia užsipulti signatarų, ar kitų piliečių. Mokėkime apsisaugoti patys.

 5. Amelija:

  Dar 1996 m. Z. Vaišvila KAM II departamento buvo įvardintas kaip asmuo, dirbantis Rusijai. Labai apgailėtina, kad keičiantis Seimo daugumai, o ypač Prezidentu tapus Kremliui ištikimam A. M. Brazauskui, šio asmens veikimas prieš Lietuvos valstybę nebuvo vertinamas. Tiesa, jis tuo metu pasuko į verslą (beje, itin nesėkmingai), ir vengė bet kokios viešos raiškos. Antrosios V. Putino kadencijos metu, Kremliuje sustiprėjus siekiui dominuoti buvusiose SSRS narėse, Z. Vaišvila gavo naują užduotį: diskredituoti Lietuvos narystę ES ir NATO, aukštinti savo, kaip signataro, nukentėjusio nuo okupantų veiksmų, asmenybę nuolat primenant, kad Lietuva yra nesavaranki, neveiksni valstybė. Tai vienas aspektas. Antrasis: piešti Sovietų sąjungą kaip gana demokratišką, palankią permainoms valstybę, kurios teisių perėmėja Rusija anaiptol nėra agresorė. Pasakykite, kas skaitėte Z. Vaišvilos pasmerkimą Gruzijos karui, Krymo aneksijai?

  VSD pažyma yra ne koks nors pasmerkimas ar teisinių pasekmių turintis dokumentas, o įspėjimas Lietuvos piliečiams, kad suvoktų, kokiomis proto manipuliacijomis užsiiminėja Kremlius per jam tarnaujančius pakankamai žinomus žmones. Tai tiesiog įspėjimas naivuoliams: kodėl Z. Vaišvila kas savaitę rengia spaudos konferencijas, į kurias niekas neateina, bet kurias mielai cituoja antilietuviški Rusijos kanalai; kodėl buvęs signataras labai nekukliai pabrėžia savo nuopelnus Lietuvos valstybei, nepasakydamas, dėl kokių priežasčių jis buvo nušalintas nuo valstybės valdymo reikalų; kodėl Z. Vaišvila sieja save su marginalais, vienareikšmiai pasisakančiais prieš NATO, ES ir integraciją.

  Neabejoju, kad dogmatiški “nepriklausomybės” šalininkai mano komentarą užsipuls savo parapijinio lygio prieštaravimais. Bet – vyrai ir moterys – kas jūsų turite ĮRODYMUS, kas vargšytis Zigmutis nėra pakabintas nuo studijų laikų?

  • lietuvis:

   Ameliutė: “Bet – vyrai ir moterys – kas jūsų turite ĮRODYMUS, kas vargšytis Zigmutis nėra pakabintas nuo studijų laikų?” O ar kas turi įrodymų, kad Amelija ne CŽV agentė? Neturi, vadinasi, agentė. Taip ir su Zigmuliu. Netikė ir kito jos argumentai, pvz., “Pasakykite, kas skaitėte Z. Vaišvilos pasmerkimą Gruzijos karui, Krymo aneksijai? ” Ar kiekvienas veikėjas turi viešai išreikšti savo poziciją, sakykim, Čiukčijos ekologijos klausimu? Vištos protas…

   • Amelija:

    Labai apgailėtini argumentai… Jei kalbu, vadinasi, žinau. Agentais apšaukti bet ką galima, bet Kremliaus tarniukais – tik kai ką… ir Čiukčija čia ne prie ko. Grįžkime prie slaptos KAM II departamento išvados 1996 metais, kai Z. Vaišvila ją gavęs nutilo lyg vandens į burną prisisėmęs ir tylėjo gerą dešimtmetį. Ji nebuvo viešai skelbiama, bet vargšelis Zigmutis dėjo į krūmus ilgam. Tik pasikeitus žvalgybininkų kartoms vėl išlindo lyg niekur nieko, tariamai švarus, drumsti vandenį. Toje išvadoje vertinimas duotas ir parsidavėliui Audriui Butkevičiui, ir dar ne vienam ligi šiol tylinčiam valstybės atkūrimo “šventuoliui”. Valstybės tarnybos žmonėms šitie vertinimai žinomi.

    • kai:

     “Jei kalbu,vadinasi,žinau”.
     Galima nežinant prikalbėti visko,galima žinant visaip interpretuot:)Tai priklauso ir tai darančio žmogaus,jo tikslų.Kadangi visi skaityti ,tamstos,komentarai,nors sakotės didi katalikė,galimai pikti,be meilės žmogui,tai ar verta ieškot ten to ko galimai nėra-gėrio?.

     • Amelija:

      Nepainiokie katalikybės su TIESA. Kiekvienas krikščionis, užuot sakęs tiesą, ir apsimetęs teisuoliu, daro nuodėmę… Bet labai nusikalsta tas, kuris dengia klastūną. Aš neužsiimu jokiomis interpretacijomis. Aš ŽINAU. Žinau dokumentaliai, konkrečiai ir be jokių atsiprašau, ir faktai bus pateikti ne jūsų, mieli komentatoriai, aptarimui, bet VSD tyrimų skyriui, nes tokia yra proceso tvarka. Jausmų apimti žmonės gali kalbėti labai emocingai, bet emocijos tveria neilgai…

      • laukvystya:

       O ar mokestukus nusuktus už nuomą, kur gyreis nusukus nuo valstybės ar deklaravai ar jau sumokėjai, jemelia aa? Kad taip čia drąsiai skerytoji.

       • Amelija:

        Durneli tu durneli, nepainiok politikos su verslu, nes jei neturi jokių argumentų, tai kliedi belenką. Aš mokesčius moku tvarkingai, gyvenime neturėjau dėl to problemų, o va tavo gerbimasVaišvila kažkodėl buvo papuolęs į VMI akiratį…

        • laukvystya:

         Tu manęs durneliu nevadink labai galiu ir imtis teisinių priemonių apginti savo orumą. Baik čia šmeižti. Prieš vapaliodama pagalvok nes tai gali tau sukelti nemalonių pasekmių. O dėl mokesčių – pati gyreisi. Nieko neišsigalvojau. Peržiūrėk savo komentarus kelių metų senumo ir pamatysi.

         • Amelija:

          Labai linkiu Tamstai sėkmės visose būsimose bylose, bet kompetentingai primenu, kad jose negali dalyvauti mistiniai asmenys tipo “laukvystya”, neturintys asmens kodo, deklaruotos gyvenamosios vietos ir kt. Kvailelių siūlau ieškoti kitur, o apie Tamstos orumą palieku spręsti skaitytojams. Nenusiminkite, jei tikrovė neatitiks Jūsų lūkesčių.

          • laukvystya:

           Ačiū ačiū. Dėkui dėkui. Kad tau nutiktų tai ko man ir kitiems linki. Kad įgytum tokias savybes kokias man ir kitiems priskiri ir negrįžtamai. Kad tau būtų už viską atlyginta tūkstanteriopai. Ir aš tave myliu!

      • laukvystya:

       Amelija pagal procesą reikia kreiptis ne į vsd, o į prokuratūrą arba į teismą privataus kaltinimo tvarka. O ne grasinimais užsiiminėti. Jei yra dokumentai kurie įrodo nusikaltimus. Tokiu atveju jei šito nedarote, nepranešate, darote nusikaltimą, slepiate. VSD nebeturi ikiteisminio tyrimo funkcijos. Ar nepagalvojai, kad Vaišvila gali pareikalauti atsakomybės už tokius pareiškimus. Ir tada teisme teks įrodyti. Linkiu sėkmės. Nes kaip parodė laikas jis ne vieną pastatė į vietą būtent teisnėm priemonėm. Besišvaistydama kaltinimais gali prisišaukti ir teismų maratono.

       • Amelija:

        Vaikšto jis su savo popierėliais ir niekan jokio įspūdžio nedaro,,,

        • Rimtai:

         Keista ta Amelija. Vieną ji prisimena, kitą pamiršta. Ar ne megstos beretės savo laiku puolė į KGB rūmus nešti agentūrinių bylų po sijonais? Ką ten jos tempė pundais? Gal savo vadukų nuodėmes?
         Ji turbūt nevertina to dalyko, kad ponas Landsbergis tais gūdžiais sovietiniai laikais lengvai sau važinėjo po užsienius, netgi į Australiją pas brolį buvo užsukęs. Ar kas galėjo tada pasigirti, išvažiavęs už geležinės uždangos pasidairyti, turėdamas užsienyje artimų giminių? Visiškai neįmanomas dalykas! nebent…

    • Zigmas Vaišvila:

     Miela, panele ar ponia “Amelija”,
     tai paskelbkite savo vis cituojamą “1996 m. KAM II departamento išvadą” apie Zigmą Vaišvilą. Jei jau š.m. kovo 30 d. abi struktūros pasirašė ir viešai paskelbė “grėsmių” vertinimą, tai ko bijote paskelbti šį “įslaptintą” 1996 m. “dokumentą”? Ir teks man “dėti į krūmus”. Ar ne? Juk taip viskas paprasta! Gal ši išvada pagrįsta ir V. Petkevičiaus kūryba “Durnių laive”?
     Beje, kodėl aš “turėjau dėti į krūmus”, jei apie tokią “1996 m. KAM II departamento išvadą” iki jūsų piktų samprotavimų negirdėjau ir tokios niekas man nerodė?

  • kai:

   ateina laikas atsiranda ir…kodėl, tamsta, nepageidaujama tiesos.lt ir kitur?Kodėl?

  • Kaunietis:

   Amelijai. Na, taip… Dubnoje ne kiekvienas fizikas (ir dar lietuvis!!!) galėjo dirbti…

  • laukvystya:

   Amelija tauzija nesąmones. Pasižiūrėk į kokius skandalus išvirto visokios pažymos. O ta tavo minima pažyma neturi jokios juridinės galios ir traktuotinas kaip šmeižtas.Jei būtų kažkas realaus tai būtų byla, būtų teismas ir rezultatas nuosprendis. Tokių pažymų kurpimas yra nusikaltimas. Ir anksčiau ar vėliau šitie pažymų rašytojai turės atsakyti. O dėl nato ir eu gal patylėk. Jei pats nato gen sekretorius buvęs KGB-iū stukačius, baroso -maoistas ir visa eu vadovybė išimtinai vien komunistai ir trockininkai. Ir tai jokia paslaptis.

   • Amelija:

    Taigi niekas ir nedavė pasėkmingo teisinio vertinimo, paprasčiausiai atkeipė visuomenės dėmesį į asmenis, kurtų požiūris į valstybės raidą yra negatyvus. Dėl ko čia toks šaršalas?

    • laukvystya:

     Amelija atsiversk Konstituciją ir paskaityk. Jokių komentarų. Ir pagalvok kas negerai su ta pažyma. Ar atkreipei dėmesį kaip užtilo visos tv ir didieji internetiniai portalai. O užtilo todėl, kad ne tik Vaišvila pareiškė kad jau kreipėsi į prokuratūrą dėl šmeižto, o ir signataras Paulauskas pareiškė, kad kreipsis į teismą dėl orumo pažeidimo. Na pažiūrėsim bus įdomu. Procesas prasidėjo.

 6. Rasa:

  Lietuvos valdžiagrobių gauja- socialkonservliberastai (dauguma iš jų- persidažę buvę aršūs tarybiniai komunistai), Lietuvos valdžią vienvaldiškai užgrobę jau 24-erius metus, pasinaudodami politiškai valdomu VSD, užsipuolė šmeižti gerbiamą Signatarą Z.Vaišvilą ir kitus, nebijančius atvirai kalbėti TIESOS. Bet ar tai netikėta? Galima tuos valdžios vergetas suprasti- Signataras ir jo Tiesos žodis tikrai yra didžiulė “grėsmė” valdžios vykdomai savivalei ir visiškam nesiskaitymui su Valstybe, Tauta, Konstitucija ir Suverenitetu. Na, o geriausia gynyba- puolimas. Ir visa tai- tik visiškai logiškai NEmąstantiems. Pakanka tik paskaityti baisiosios GRĖSMĖS apibūdinimą:
  VSD: “… Zigmas Vaišvila, kuris per pastaruosius keletą metų tapo vienu dažniausiai Lietuvos prorusiškoje bei Rusijos Kremliaus kontroliuojamoje žiniasklaidoje cituojamų Lietuvos politikų.”
  Ką tai reiškia?
  Gerb. Signataras Z.Vaišvila atvirai, garsiai ir tiesiogiai, be nutylėjimų, kiekviename savo pareiškime atskleidžia FAKTUS ir PROBLEMAS, iš esmės kylančias iš Lietuvos valdžios veiksmų. Jei “prorusiška”, rusiška ir panaši žiniasklaida visuo tuo naudojasi kaip “naudinga informacija Kremliui” ir platina, tai gal pats VSD ir pati Lietuvos VALDŽIA turėtų pasidaryti išvadas, kokie jų išviešinti darbeliai yra naudingi Kremliui?

  • Amelija:

   O šventas naivume… Apgailėtina Jūsų, gerb. Rasa, pažiūra į tikrovę. Galima pritarti, kad niekam neįdomūs Z. Vaišvilos spaudos pranešimai neturi jokio poveikio Lietuvos visuomenei ir neverta jį priskirti prie įtakojančių politinę situaciją. Bet garbinti nevykėlį signatarą – tai jau atsiprašau… Jo tiesa yra vienpusė, tendencinga, jo išvados grįstos asmenine nuoskauda. Dauguma lietuvių yra optimistai, nepasiduodantys negatyvioms nuostatoms, kuriantys savo buitį ir gyvenimą, nesiknaisiojantys po gandų lygio pareiškimus – tokiems kaip Vaišvila tiesiog nėra vietos mūsų kasdienybėje. Jo siekis patekti į Seimą ir tapti dar viena “sistemine” partija pernelyg ryškus, kad visą kritiką oponentams galima būtų laikyti nuoširdžia.

   • pipec ameliutei:

    apie kokią buitį čia kalbi? Nei Vaišvila, net nei VSD apie nekalba:) O buities gerovė netrukdo domėtis valstybės reikalais ir siekti demokratinės, laisvos ir suverenios Valstybės su sąžininga valdžia (kurios Lietuvoje su žiburiu nerasi)
    O apie Dorą ir Sąžiningą Žmogų Vaišvilą, tai tamstele patylėk. Ne kiekvienai žemės žiurkei (visiems mums) lygintis su šiuo Iškiliu Žmogumi.

    • Kaunietis:

     Įdomu (tiesiog šiaip įdomu), kuo gerb. Z.Vaišvila yra ar buvo iškilus? Ar kad vienas iš daugelio buvo priimtas į Sovietinę šventovių šventovę Dubnos atominį centrą, ar kad vietoj kaklaraiščio nešiojo tautinę juostelę, ar kad Seimo tribūnoje išspausdavo ašarą?.. Koks būtų Tamstos atsakymas?

 7. Kaunietis:

  Kažin, kodėl ponia R.Cytacka tyli kaip žuvis? Ar laukia, kol VSD pažyma bus išversta į lenkų kalbą, nes lietuviškai nesupranta, ar neturi ko paprieštarauti?

 8. Evaldas:

  Šaunuole Lietuvos ryto žurnaliste!!, sekmės!!

 9. Pakirkšnutė:

  Šiltas ir malonus straipsnis.

 10. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Na lyg ir atidziai isklausiau tos ataskaitos ir is to susidariau kazkoki ispudi. Tai cia savo akimis matau, kad Lietuvos saugumu rupinasi A.Paulauskas, tai tas pats, kuris kai tik tapo laikinuoju LR prezidentu tuoj pat NEDELSDAMAS VSD vadu paskyre kgb rezervista A.Pociu! Niekaip be kgb rezervistu apsieiti NESUGEBEJO! Nai kur ziuri dabartinis VSD jei sau leidzia atsiseti beveik greta tokio Arturo Paulausko… tai viena is gresmiu Lietuvos saugumui. Toliau kaip buvo paliesta Rolando Paulausko pavarde, tai is karto pasidaro aisku, kad normalus VSD turetu tokiu asmeniu pasidometi, nes jo paskelbtas filmukas youtube apie NOVOROSIJA labai preciziskai isiraso i Rusijos agresyvios politikos muzika naikinant Ukraina! Tai cia ponas R.Paulauskas tegu sau net koju nagus nusigriauzia, pasitikejimo niekada neatgaus. Na Z.Vaisvila yra kitokio plauko zmogus ir jam yra gana sudetinga situacija, manau, kad jis iesko TIESOS ir veikia tai kryptimi gerokai labiau patikimai Lietuvai nei is burokevicines priesu stovyklos Lietuvai pastatyta kompartskolos prezidete. Taciau kartu reikia pabrezti, o ta zinia is sios konferencijos, kad jeigu ponas Z.Vaisvila pasirenka padejeju Kazimiera Juraiti, kurio straipsnius vertiniu kaip patalogine Rusijos propaganda, pasitiki tokiu padejeju, tai jam vargelis visam gyvenimui, gal nuo protelio nusoko del itampos ? Taigi labai jau prastai, o gal but jam gerai, pasirinko padejeja!
  Dar labai jau mane nustebino VSD vadovo sysenele, kai A.Endriukaitis paklause apie slapta krata jo namuose. Visas sitas dalykas parodo, kad A.Endriukaiciu pasitiketi tikrai galima, o deja VSD pasitiketi NEGALIMA! Reikia buti iki paskutinio isprotejusiu, kad nepasitiketi vienu is didziausiu Lietuvos patriotu ir kovotoju uz Lietuva. Tik toksai saugumas, kuris nepasitiki A.Endriukaiciu, gali tarnauti KRIMINALINEI Lietuvos valdziai! Cia toki zodeli panaudojau, KRIMINALINEI, kuris padoriai kalbant reikalauja paasikinimo is esmes. Pasirenges toki paasikinima duoti jeigu kam atrodo, kad toks ivardinimas yra NEPAGRYSTAS!
  Beje del pono A.Endriukaicio klausimo apie E.Kusaites provokavima! Ponas VSD direktorius nesugebejo atsakyti, galiu padeti! Tas VSD provokatorius dirbo Rusijos naudai ir turejo jau senai buti ISKRAPSTYTAS is VSD ir kadangi aiskiai to NEPADARYTA, tai galima itarti, kad tam tikri asmenys VSD dirba Rusijai ir uz tai atsakingas ponas VSD direktorius! ATSAKINGAS! Tai kur cia ta zvalgyba ir kontrazvalgyba…. gal tik pavadinimai graziai atrodo ir atlyginimai is biudzeto ciulpiami?
  Beje sioje konferencijoje nebuvo paliestas klausimas apie tai, kai is Prezidentes aplinkos ponia Ulbinaite nutekino valstybine paslapti, tai ar cia nera veikimas pries Lietuvos interesus??? Be abejo taip, taciau pasirodo tokie dalykai VSD NEJAUDINA, netgi nejaudina tai, kad ponia Prezidente ieskojo viesai tu zmoniu ar to zmogaus, kuris isviesino valstybes paslapti ir norejo padekoti ir PADEKOJO, sugrazino i pareigas Prezidenturoje, kad kita syki atsargiau galetu nutekinti valstybes paslaptis. Taigi ar Prezidentura nera pavojinga Lietuvos saugumui? O to atsakymo kaip ir nebuvo!
  Labai domiuosi politiniais ivykiais ir kartais pakomentuoju, taigi mane tiesiog kraupiai nustebino tai, kad ataskaitoje pamineta Rusijos gresme Lietuvai, kuri beje kaip suprantu jau tesiasi ne maziau 300 metu! Tai ar cia reikia specialios institucijos, kad tai nustatyti, jei tai zinoma ir suprantam apie 300 metu! Ar cia nera VSD BANKROTAS! Jeigu jau reikia daryti slaptas kratas pas A.Endriukaiti, tai reiskia PILNAS BANKROTAS.
  Ir dar atsimenu atveji, kai musu jauna valstybe Lietuva atsikurinejo… kaip tai i VSD direktoriaus pareigas papuole patriotas, 37metus atkalejes uz Lietuvos laisve, Balys Gajauskas….. kuris norejo pasukti VSD vaira tarnauti Lietuvai, taciau, net negrazu sakyti, del politiniu V.Landsbergio susitarimu su social komunistais LSDP buvo nusalintas nuo pareigu tarnauti Lietuvai! Istikimai tarnauti Lietuvai. Taigi istikimai tarnaujantys Lietuvai NEREIKALINGI VSD, o tie provokatoriai vis dar dirba! Tai kaip cia su tuo pono VSD direktoriaus patikimu tarnavimu Lietuvai? Kazkaip tai iskyla abejones nors tu ka!?
  Taigi kas perskaitete iki galo…ACIU.

 11. Amelija:

  Na pagaliau vargšelio Zigmučio gerbėjai gavo progą pagalvoti. Nemanau, kad alkas.lt skaitytojai yra indoktrinuoti (p. Kembliui atskirai pranešu – užburti) ir nemąstantys gyvenimo žaisliukai. Perklausykite dar kartą šiandieninę spaudos konferenciją. Jūs matote joje save, savo problemas? Kitą asmenį, negu tą, kuris kalba? Ką bendro su šituo šnekoriumi turite jūs? Jūsų kasdieniai reikalai, vargai, problemos? Jis kalba sau, mes gyvename sau, Tokia yra tikrovė. Jis nori patekkti į Seimą, ir mala mums miltus apie teisybę, drąsą… Kuo jis skiriasi nuo visų, kuriuos matšo su žemėmis?Deja, niekuo…

  • laukvystya:

   O tai kotu taip dėl jo pergyveni. Tai nesuk galvos. Viskas gerai> Vaišvila apsigins. O apie visus ir visų vardu nekalbėk. Savo vardu kalbėk.

   • Amelija:

    Mano vardu: nevykėlis gavo į ragus…

    Vargšeliai jo gynėjai liko atvertom burnom.

    Vadinasi, VSD pažyma buvo veiksminga.

    • laukvystya:

     Vaišvila daro gerą darbą. Rodo visiems savo pavyzdžiu kaip reikia ginti savo teises nuosekliai teisėtai ir iki galo. O tavo pyktis ir apmaudas parodo, kad jis daro teisingai. O va štai anksčiau triūbinai, kad vat niekas nežiūri, niekas negirdi, tuščia salė ir t.t.. Ale mat ir pati pažiūri ir pasiklausai, paskui pasinervini, paskui atrėplioji į alką iškolioji nepatikusius komentuotojus. Nuo kai kurių gauni atgal į ragą. Ir žiūrėk visų gyvenimus pagerini atiduodama savo energiją mums. Nieko viskas į gerą. Įdomu Vaišvilos pasiklausyti ar ne taip amelija?

    • kai:

     Laurinkaus interviu, buvusio saugumo vado, apie Vaišvilą,ir apie R.Paulauską ir apie jų indėlį nepriklausomybei ir kitus svarbius dalykus Lietuvai teks išklausyti.Tamstai bus viskas pasakyta, žmogaus,kuris geriausiai žinojo šių signatarų indėlį nepriklausomybei.Kvieskit į kokią laidą padiskutuoti M.Laurinkų ir jam savo “žinojimus” dėstykit:.Jis jums į klausimus atsakys,tikrai nepasididžiuos.Kam čia keistenybėm belamutyt galvas niekuo dėtiems skaitytojams?:)

    • Klausimas:

     Gal ir veiksminga buvo pažyma, bet ar teisinga?

 12. Atgalinis pranešimas: Alkas.lt redaktorius A. Antanaitis: Valstybėje kurioje negalima kritikuoti valdžios aš gyventi nenoriu (video) | Alkas.lt

 13. Dronas:

  Na ziurint kaip tame paciame delfyje, kremliaus etatiniai skydmariai puole ginti situ veikeju, viskas labai aisku. Buvo mestos milziniskos, paviesintu asmenu ir konkreciai zigmuko, palaikymo pajegos. Tai tik dar karta parodo kas yra kas. Zigmukas su visu tuo dariniu, nori eiti i valdzia. Cia ir “nuskriaustas” paksius ir kiti veikejai. Ka gi, laikas parinktas gerai. Ankstesnes buvusios valdzios susidirbo taip, kad niekas jais jau netiki, o Valinsko sokanti ir dainuojanti partija, geras pavyzdys to, kas buna, kada zmones nustoja tiketi partijom. Zigmukas su visa kompanija, nori pakartot Valinsko “zygdarbi”, tiksliau kremlius to nori.

  • laukvystya:

   dronuk atsibusk nereikia Zigmo man ir kitiems ginti. Jis pats pajėgus apsiginti. O rašau ne dėl to, kad apginčiau Vaišvilą, o kad ginu save. Skirk šituos dalykus. Užpuldami už nuomonės skleidimą Z. Vaišvila užpuolė ir mane. Nes mano nuomone labai daug kur sutampa su Vaišvilos. Taigi jis kovodamas už savo teisę reikšti laisvai nuomonę ir kritikuoti valdžią tokią teisę iškovoja ir man. Tokia mano pozicija.

  • Mintis:

   signataro pareiga stebėti iškovotos nepriklausomybės būvį ir valstybės atkūrimo procesą ir dalyvauti jame.Ką ir daro šie gerbiami signatarai-atlieka savo kaip signataro pareigą-įsipareigojimą Lietuvos žm onėms-Lietuvai.Gal kam nepatinka,kad atlieka: stebi valstybingumo atkūrimą,nepriklausomybės saugumą ir dalyvauja jame.teikiant siūlymus, pastabas.Ar tai blogai?Tam ir yra įsteigti signatarų namai ,galimybė naudotis seimo konferencijų sale,gauti dokumentus-reiškia tas darbas Lietuvos nepriklausomybės sargyboje buvo sajūdžio numatytas.
   Jei kas nori kelti kandidatūrą į seimą jo įstatyminė teisė ir priekaišta neturėtų būti reiškiami:tam galima ,o tam ne siekti seimo nario vietos?Kodėl?Kas tas skirstytojas į galinčius būti seime ir ne?Ar ne rinkėjas tai turėtų spręsti?
   Jei seimo konferencijų salė tuščia,tai nereiškia,kad tų konferencijų nelaukiama ar jų neklausoma.Kažkodėl dauguma žino,ką Vaišvila juose šnekėjo.Informacinės technologijos gelbsti baikštumo būsenoje:)

   • Dronas:

    Zinai, net mazuronis graziai ir protingai paraso, o gal jo samdytas klapciukas. Nesvarbu. Svarbu zinot kas per paukstis musus zigmas ir su kuo draugauja, is kieno rankos maitinasi. O ta ranka, ta pati kur “lenka” tomasevski maitina, “patriota” palecki na ir panasius veikejus. Beje as ir esu rinkejas ir man sprest kas pateks kas ne. O del nuomones reiskimo, tai niekas ir nedraudzia. kazkaip nepastebejau, kad draustu. Kada kazkam draude nuomone reiksti? Nepamenu, tokio atvejo.

    • Mintis:

     Tai viskas gerai, balsuosim kikvienas už ką norėsim..
     Teisėsauga taip pat įvertinus,kad su juo viskas gerai,į kurią kreipės pats Zigmas.Valstybinių institucijų sprendimai gerbtini.Nėra čia ko laiko gaišinti komentaruose.Laiko gaila.Taip kad belieka palinkėti Jums gražaus prasmingo savaitgalio.

 14. LosAngeles:

  Idomus argumentas: daznai cituojamas Rusijos ziniasklaidos… Tai tipo pavojus? Nuo kada mes nurodinejame ka jiems cituoti? Cituoja ka nori, ne paslaptis- tai kas jiems (pa)tinka. Bet…. Ar tai priezastis nekalbeti apie valdzios parsidaveliskuma ir darba ne Lietuvai, neaisku kam. Ne! Gerai kad yra kazkas kas pasako ir pirstu parodo, aciu uz tai. O tryda, kuria cia vienas ‘komentatorius’ paleido tik parodo ‘skaudama vieta’.
  Labai idomus ir naudingi dr. Jono ir Rasos komentarai. Zmogus bando pasakyti kad valdzia vykdo antivalstybine veikla (tarnauja kazkam, tik ne tiems kuriems prisieke dirbti), ir del to tampa ‘nacionaliniu pavojumi’… 🙂 Tegu ‘susirupinusieji’ rupinasi tais kurie isrinko, kuriems prisieke, ir nebus ka kalbeti. Zmones bus patenkinti, laimingi, neemigruos, nebus nusivyle. Visiems bus ‘pofig’ ka kalba kokia tai kazkieno ziniasklaida… Bet nea, kazkas neleidzia… Kas belieka, ieskoti priesu

 15. Atgalinis pranešimas: M. Kundrotas. Socialinis konservatizmas – geriausia apsauga nuo Rusijos | Alkas.lt

 16. Atgalinis pranešimas: Z. Vaišvilos spaudos konferencija „Valdžios pasiruošimas politinėms byloms“ (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė