VSD skambina pavojaus varpais: Lietuva traukiama į Rusijos interesų tinklą? (tiesioginė transliacija, video) (67)

VSD ataskaitos pristatymas | lrs.lt tiesioginės transliacijos stop kadras

VSD ataskaitos pristatymas | lrs.lt tiesioginės transliacijos stop kadras

Kovo 30 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kartu su Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriumi Dariumi Jauniškiu, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriumi pulkininku Alvydu Šiupariu pristatė Lietuvos žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

VSD kartu su AOTD prie Krašto apsaugos ministerijos visuomenės dėmesiui pateikė dvi ataskaitas. Pirmoji, VSD ataskaita, informuoja apie žvalgybos institucijų matomas grėsmes nacionaliniam saugumui, o antroji yra skirta 2015 metų veiklos apžvalgai. Šiemet pirmą kartą Lietuvos žvalgybos institucijos abi parengė ir pateikė ir vieną bendrą dokumentą, kuriame pateikė abiejų žvalgybos institucijų konsoliduotas neįslaptintas grėsmių ir rizikos veiksnių šalies nacionaliniam saugumui vertinimus.

VSD 2015 metų veiklos ataskaita [pdf]
Bendras (VSD ir AOTD) 2015 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas [pdf] 

Bendrame VSD ir AOTD) 2015 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, be kita ko, atkreipiamas dėmesys ir į pastebimą Rusijai palankių visuomeninių judėjimų save vadinančių „nesistemine opozicija“aktyvėjimą:

„2015 m. suaktyvėjo save „nesistemine opozicija“ vadinančios politinės ir visuomeninės organizacijos ir judėjimai. Aktyviausios iš šių organizacijų buvo: politinė partija „Socialistinis liaudies frontas“ (toliau – SLF), Rolando Paulausko vadovaujamas neformalus judėjimas „Mūsų gretos“ bei grupė, propaguojanti minėtą „Visuomenės saugumo koncepciją“, kuriai atstovauja Vaido Lekstučio koordinuojamas sambūris „Būkime vieningi“. Didžiausią dėmesį šios organizacijos skyrė prorusiškos propagandos sklaidai lietuviškame internete. Daugiausia ši informacija platinta per interneto svetaines „ekspertai.eu“, „ldiena.lt“, „sauksmas.lt“, „revoliucija.org“, „slfrontas.lt“, „sarmatas.lt“, „versijos.lt“, „laisvaslaikrastis.lt“. Didelis dėmesys platinant šią informaciją skirtas ir socialiniams tinklams, „Youtube“, – rašoma šiame dokumente.

Zigmas Vaišvila rusiškoje žiniasklaidoje | VSD ir AOTD nuotr.

Zigmas Vaišvila rusiškoje žiniasklaidoje | VSD ir AOTD nuotr.

Kliūna čia kaip reikiant ir Lietuvos valdžiai negailinčiam, šių laikų Lietuvos disidentui, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo Akto signatarui Zigmui Vaišvilai, kuris kaltinamas Lietuvos prorusiškų propagandistinių jėgų konsolidavimu: „Šias jėgas bando konsoliduoti Zigmas Vaišvila, kuris per pastaruosius keletą metų tapo vienu dažniausiai Lietuvos prorusiškoje bei Rusijos Kremliaus kontroliuojamoje žiniasklaidoje cituojamų Lietuvos politikų. 2015 m. birželio 3 d. Lietuvos mokslo akademijoje įvyko Zigmo Vaišvilos ir Seimo nario Audriaus Nako organizuotas forumas „Mūsų valstybės tikslas“, kurio dalyviai susibūrė į vadinamąją „Birželio 3-iosios grupę“ (B 3 grupė). Grupė („Mūsų gretos“, Lietuvos liaudies partija, visuomeninis judėjimas prieš priverstinę imigraciją „Nacionalinis interesas“ [8] ir kt.) siekia sukurti oficialiai registruotą politinę organizaciją. B 3 grupė beveik jokios įtakos Lietuvos visuomenei neturi, tačiau jos veikla naudojasi Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida, formuodama nuomonę, kad Lietuvoje veikia gausi „nesisteminė opozicija“, kuri nesutinka su Lietuvos pasirinkta vakarietiška orientacija ir vykdoma užsienio politika. Sugrįžti į didžiąją politiką siekia ir buvęs SLF pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris tik formaliai nutraukė ryšius su šia organizacija.“

____
[8] Prorusiškomis pažiūromis garsėjančių Mariaus Jonaičio ir Vitalijaus Balkaus įsteigta asociacija „Nacionalinis interesas“ pasisako prieš priverstinį imigrantų iš Azijos ir Afrikos priėmimą. Dėl kilusios migrantų krizės jie kaltina JAV ir jos sąjungininkes. Viešai pritaria Rusijos veiksmams Sirijoje.

Z. Vaišvila komentuodamas minėtas Lietuvos saugumo struktūrų ataskaitas tokią informaciją apie save pavadino nesąmone, o pačią ataskaitą – politizuotu pasityčiojimu.

„Kaip buvęs VSD vadovas galiu konstatuoti, kad valstybės specialiosios struktūros yra naudojamos vidaus gyvenimo politizavimui. Matome patį „gražiausią šedevrą“, minimos organizacijos, kurių gyvenime nesu matęs“, – kovo 30 d. „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ teigė Z.Vaišvila.

Kovo 31 d.  9 val. signataras Z. Vaišvila norėdamas viešai atsakyti į jam mestus kaltinimus Seime surengs spaudos konferencija „Dėl valdžios antivalstybinės veiklos“. Joje Z. Vaišvila ketina pasisakyti dėl 2016 03 30 d. Seime paskelbtų VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtos 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“ ir 2015 m. VSD veiklos ataskaitos ir pateikti informaciją, pasak signataro, apie šių specialiųjų tarnybų antivalstybinę veiklą.

Tiesioginę spaudos konferencija transliaciją iš Seimo internetu galima buvo stebėti  ČIA arba ČIA:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima buvo užduoti internetu.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė