Teatro sąjungos renginių sezoną atidarys Č. Stonio literatūrinė kompozicija (0)

Teofilio_Matulionio-plakatas-teatrosajunga.ltLietuvos teatro sąjunga atidaro pavasario renginių sezoną ir kviečia į pirmąjį vakarą. Balandžio 4 d. (pirmadienį), 18 val. žiūrovai išvys literatūrinę Česlovo Stonio kompoziciją „Tebūnie Dievo valia“, skirtą šviesiam arkivyskupo Teofilio Matulionio atminimui.

Vakaro programoje dalyvauja aktoriai – Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir operos solistas Pranas Zaremba.

Žymus Lietuvos arkivyskupas Teofilis Matulionis (1873-1962) –meilės, atlaidumo, tikėjimo, vilties ir tiesos skleidėjas. Tarnavęs ne tik Lietuvos parapijose, bet ir Latvijos, Rusijos, Baltarusijos.

Komunistų valdžios kankintas, ištremtas. 1933 m. rudenį grąžintas į Lietuvą, gyveno Kaune. 1934 m. lankėsi Romoje pas popiežių Pijų XI. Kelis metus gyveno JAV. Nuo 1937 m. benediktinių bažnyčios Kaune rektorius, vėliau Lietuvos kariuomenės vyr. Kapelionas, Kaišiadorių vyskupas. Gynė Bažnyčios ir tikinčiųjų teises, aktyviai dalyvavo pasipriešinimo okupaciniam režimui veikloje, reikalavo leisti dėstyti tikybą mokyklose, buvo griežtas kunigų drausmės klausimais.

1947 m. Maskvoje nuteistas 7 m. kalėti, konfiskuotas visas jo turtas. 1962 m. vasario 9 d. popiežius Jonas XXIII suteikė arkivyskupo titulą. Mirė 1962 m. rugpjūčio 20 d. , jo bute atliktos kratos, rastos nenustatytų vaistų injekcijos.

Vakaro sumanytojas, literatūrinės kompozicijos autorius Česlovas Stonys sako, kad tai išskirtinė Lietuvos istorijos asmenybė, kurios nevalia užmiršti: „Popiežius Pijus XI-asis jį vadino didvyriu. Tokių žmonių stokoja dabarties gyvenimas. Todėl mūsų mažytei tautai būtina išsaugoti savo didvyrių atminimą, o jų žygdarbius ir idėjas skleisti ir perduoti naujoms kartoms“.

Aktoriai S. Sipaitis, Č. Stonys ir operos solistas Pranas Zaremba primins erškėčiuotą arkivyskupo, o tuo pačiu ir visos Lietuvos kelią, skaitys eiles, giedos giesmes, atliks tremtinių ir partizanų dainas.

Visą Lietuvos teatro sąjungos renginių programą rasite ČIA.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė