L. Zaikauskas: Stebint įvykius Rusijoje, net ir teatras nebegali tylėti (2)

Juozo Miltinio paminklas Panevėžyje | Alkas.lt nuotr.

Juozo Miltinio paminklas Panevėžyje | Alkas.lt nuotr.

Ar keliaudami Panevėžio Laisvės aikšte atkreipėte dėmesį į Juozo Miltinio dramos teatro pastatą, ant kurio sienos neseniai iškilo intriguojantis užrašas? Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro direktorius Linas Zaikauskas, naudodamas savo asmenines lėšas, iškėlė plakatą su štai tokiu užrašu: „Ką mes padarėme, kad Nadežda Savčenko nemirtų?“.

Intriguoja, taip? Gal tai kito spektaklio anonsas? O gal teatro pozicijos išsakymas pasaulinių įvykių akistatoje?

„Mane nustebino, kad tai šis plakatas beveik nesuintrigavo žmonių. Nesulaukiau ne tik palaikymo, bet išgirdau ir priekaištų, jog ne teatrui reikšti savo nuomonę“, – atvirauja Linas Zaikauskas. Stendas buvo iškeltas Juozo Miltinio teatro 75-erių metų jubiliejaus progą.

„Norėjau, kad atvykę svečiai, tiek politikai, tiek žvaigždės, pastebėtų šį užrašą“, – pasidalina sumanymu teatro direktorius.

L. Zaikauskas patikina, kad visas gyvenimas ir visi įvykiai yra teatro reikalas, juk teatras gyvenimo veidrodis. „Galima sakyti, tai kiekvieno europiečio pareiga kreipti dėmesį į šiuo metu pasaulyje vykstančią neteisybę. Juk tylėdami ir nieko nedarydami rezultatų nesulauksime. Nesvarbu, gal stendas su užrašu ir nesujudins reikalų iš apačios, tačiau net maži darbai gali parodyti, jog mes turime poziciją ir neketiname leisti savęs kvailinti“, – tvirtai samprotauja pašnekovas.

Nadežda Savčenko tarnavo Ukrainos savanorių batalione, kuris kovėsi su Rusijos remiamais separatistais. 2014 metų liepą separatistai ją sučiupo, o netrukus Ukrainos karo lakūnė atsidūrė Rusijos kalėjime.

Pasak Rusijos prokuratūros N. Savčenko koregavo artilerijos ugnį, per kurią netoli sienos su Rusija žuvo du žurnalistai ir keli civiliai. Ukrainos vyriausybė tvirtina, kad N. Savčenko yra karo belaisvė ir turi būti paleista pagal paliaubų Ukrainos rytuose susitarimo sąlygas. Tačiau įvykusiame teisme karo lakūnė nuteista laisvės atėmimo bausme. Jai skirta 22 metai kalėjimo bendrojo rėžimo kolonijoje.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė