Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka kviečia į parodos atidarymą (0)

parodos_skelbimas_svetain_pdf_pKovo 30 dieną 13 val. Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje bus atidaroma Lietuvos liaudies buities ir Ukmergės kraštotyros muziejų jungtinė paroda „Lietuvos kaimo žmonės XX a. 7–8 dešimtmečiuose“.

Lietuvos liaudies buities muziejus šiemet švenčia 50 metų jubiliejų. Per pusę amžiaus surinkta ir į muziejų atgabenta 153 pastatai, daugiau nei 91 000 kilnojamų kultūros paveldo vertybių. Visgi intensyviausi eksponatų paieškos darbai vyko 7–8-ajame dešimtmečiuose, kuomet besikuriančio muziejaus darbuotojai išmaišė Lietuvą ieškodami ekspozicijoms reikalingų objektų. Tokiose ekspedicijose daug kas priklausė nuo sutiktų žmonių geranoriškumo, sutikimo savo buities daiktus ar net sodybos pastatus perduoti muziejui, taip praturtinant jo ekspozicijas.

Pokaryje Lietuvos kaime gyvenantys žmonės buvo prievarta suvaryti į kolūkius, jų turtas nacionalizuotas, todėl dalis kaimo gyventojų stengėsi įsitvirtinti mieste. Kolūkiečiai turėjo sunkiai dirbti, o didžioji dalis jų pagamintos produkcijos buvo eksportuojama į Sovietų Sąjungos šalis. Alga už darbą kolūkyje buvo menka, todėl žmonės turėdavo plušti augindami savo gyvulius ar daržoves, kad galėtų išgyventi.

Šioje jungtinėje parodoje kviečiama susipažinti su įvairiuose Lietuvos kampeliuose muziejininkų sutiktais žmonėmis ir pažiūrėti to laikotarpio gyventojų buitį atspindinčių eksponatų, kuriuos per daugelį metų surinko ir saugo Ukmergės kraštotyros muziejus.

parodos_skelbimas_svetain_pdf_p

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė