Prašoma visuomenės pagalbos dėl Kejėnų piliakalnio suniokojimo (2)

Kejenu piliakalnis_M.Tuco nuotrpg

Kejėnų piliakalnis | Mindaugo Tučo nuotr.

Dubysos regioninio parko direkcija kreipėsi į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono komisariatą dėl Kejėnų archeologijos komplekso Raseinių r. Ariogalos sen. Kejėnų k. niokojimo, kaip spėjama, keturračiais motociklais.

Parko direkcija prašo visus neabejingus raseiniškius bendradarbiauti su parko direkcija, policija, dalintis informacija ir  padėti  išaiškinti pažeidėjus.

Archeologinis Kejėnų kompleksas patenka į parko Betygalos kraštovaizdžio draustinį. Kompleksą sudaro piliakalnis dar vadinamas Kaukuru, Švedų bokštu, pilkapynas ir  kapinynas.

Pažeidėjai už Nekilnojamųjų kultūros vertybių, saugomų teritorijų režimo pažeidimus  yra traukiami administracinėn atsakomybėn, taip pat jie privalo atlyginti gamtai padarytą žalą ir įpareigojami atkurti iki pažeidimo buvusią saugomo objekto būklę.

„Vandalai keturratininkai užpuolė Dubysos regioninio parko piliakalnius. Ypač suniokotas Kejėnų piliakalnis, esantis prie Milašaičių k. Policija jau informuota apie pažeidimus. Kreipiamės į Jus – padėkite išsiaiškinti šiuos vandalus. Nebūkime abejingi, neleiskime niokoti mūsų istorijos liudytojų. Be to, važinėjant motorinėmis transporto priemonėmis ne keliais miškais, paupiais, ypač dabar pavasarį, yra trikdomi gyvūnai, išvažinėjamos retųjų augalų buveinės. Padėjusiems išsiaiškinti piktadarius padovanosime vienos dienos ekskursiją baidarėmis Dubysos upe (2 asmenims)“, – skelbia Dubysos regioninio parko direkcija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventvietės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė