Pagerbta Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė (0)

Apdovanota Rokiskio m direktoreN.Sniokiene_lrkm.lt

Apdovanota Rokiškio muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė | lrkm.lt nuotr.

Kovo 25 d. Rokiškyje Kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė Kultūros ministerijos Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Rokiškio krašto muziejaus direktorei Nijolei Šniokienei. Aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu įvertinti reikšmingi N. Šniokienės nuopelnai Lietuvos muziejininkystei, kultūrai ir menui, iniciatyvos, inspiruojančios bendruomenę pozityviai veiklai, dvarų kultūros tradicijų saugojimas, puoselėjimas ir sklaida, aktyvi kultūrinė ir visuomeninė veikla bei asmeninė atsakomybė kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

N. Šniokienė aktyviai dalyvauja tiek Rokiškio miesto, tiek Lietuvos kultūriniame gyvenime. Jai vadovaujant Rokiškio krašto muziejus tapo svarbiu kultūros centru ne tik Rokiškyje, bet ir Lietuvoje, gaivinančiu ir puoselėjančiu dvarų kultūros tradicijas ir ieškančiu naujų darbo formų.

N. Šniokienė Rokiškio krašto muziejuje pradėjo dirbti 1974 m., tik baigusi vidurinę mokyklą. Dirbdama sėkmingai studijavo Vilniaus universitete Istorijos fakultete ir įgijo istoriko, istorijos ir visuomenės mokslų dėstytojo specialybę. Nuo 1980 m. iki 1988 m. buvo Rokiškio krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja. Nuo 1989 m. Rokiškio krašto muziejaus direktorė.

Rokiškio krašto muziejus – pirmoji ir vienintelė darbovietė, taigi nuo pat pradžių N. Šniokienė aktyviai įsijungė į muziejinę veiklą bei kultūrinį gyvenimą mieste. Dirbdama muziejuje daug energijos ir pastangų skiria Rokiškio krašto muziejaus šiuolaikinių ekspozicijų kūrimui. Direktorės pastangomis 1999 m. muziejuje atidaryta ekspozicija „Rokiškio krašto istorija“, 2003 m. „Rokiškio dvaro istorija ir kultūra XIX a. vid. – XX a. vid.“ ir „Liongino Šepkos drožiniai“. Nuo 1994 m. N. Šniokienės iniciatyva Rokiškio krašto muziejuje rengiamos respublikinės medžio drožėjų kūrybos parodos – konkursai L. Šepkos premijai laimėti, nuo 1998 m. – respublikinės konkursinės prakartėlių parodos. Muziejuje sukaupta vertinga ir vienintelė tokia prakartėlių kolekcija Lietuvoje. Atviros naujovėms ir atkaklios bei tikslo siekiančios vadovės dėka Rokiškyje buvo įkurtas L. Šepkos parkas, 2001–2009 m. organizuoti respublikos medžio drožėjų plenerai.

N. Šniokienė daugelio Rokiškio krašto muziejaus įgyvendinamų projektų vadovė, aktyviai įsitraukianti į projektų planavimo, įgyvendinimo ir vertinimo procesus. Jai vadovaujant Rokiškio krašto muziejui 2006–2012 m. buvo įgyvendintas projektas „Rokiškio dvaro sodybos pritaikymas turizmo reikmėms“, kurio metu buvo rekonstruoti keturi Rokiškio dvaro ansamblio pastatai, įrengtos modernios saugyklos, parodų salės, rekonstruoti ir nutiesti inžineriniai tinklai. Minėtas projektas buvo įvertintas kaip sėkmingiausiai vykdytas projektas Kultūros paveldo ir gamtosaugos srityje ir įrašytas į ES struktūrinių fondų paramos Lietuvai „Penkerių metų sėkmės istoriją“.  2008–2011 m. įgyvendinti du projektai, finansuoti Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo abipus sienos programos lėšomis: „Patrauklių ir prieinamų muziejų Žiemgaloje ir šiaurinėje Lietuvoje plėtra/Muziejų prieinamumas“ ir „Tarpvalstybinis tinklas, taikant meną ir amatus kaip kompetencijos ir patrauklumo skatinimo priemonę tarp Latvijos ir Lietuvos pasienio ruožų/Vidurio Baltijos šalių amatai“. Projektų įgyvendinimo metu atnaujintas Rokiškio dvaro centrinių rūmų fasadas, surengtas seminaras “Rokiškio krašto muziejaus edukacinės veiklos patirtis ir perspektyvos”, įvyko tarptautinis medžio drožėjų ir amatininkų pleneras, tarptautinė amatų ir folkloro šventė, suremontuotos dvi klėtys, esančios Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje, kuriose šiuo metu demonstruojami tradiciniai amatai.

2010-2012 m. muziejus įgyvendino projektą „Turizmo abipus sienos Lietuvoje ir Baltarusijoje skatinimas, didinant kultūrinio – istorinio paveldo prieinamumą bei patrauklumą Rokiškio ir Pastovių rajonuose“, kurio rezultatas – atnaujinta Rokiškio krašto muziejaus istorinė ekspozicija.

Muziejui vadovaujant N. Šniokienei ne tik atsinaujino ir išsiplėtė muziejaus ekspozicijos, labai suaktyvėjo įvairiausių parodų, plenerų, muzikos, literatūros vakarų, susitikimų organizavimas, bet neatsiejama muziejaus veiklos dalimi tapo ir edukacinės programos, skirtos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems muziejaus ir krašto lankytojams.

2010 m. Rokiškio krašto muziejus už vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija, 2011 m. muziejus – Rokiškio dvaro ansamblis – tapo patraukliausia turizmo vietove Lietuvoje ir apdovanotas Europos Komisijos prizu. 2012 m. Rokiškio krašto muziejus interneto portalo „Delfi“ skaitytojų buvo išrinktas Metų muziejumi.

N. Šniokienė 1995–1999 m. buvo Lietuvos muziejų asociacijos valdybos narė. Šiuo metu ji yra Lietuvos savivaldybių muziejų bendrijos narė bei rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ valdybos narė. Apdovanota Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėka Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus proga, LR kultūros ministrų padėkos raštais.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė