„Kino pavasaris“ pristatė Ispaniją ir jos filmus (0)

Emilio Fernandez-Castano_Gedimino Grazio nuotr.,kinopavasaris.lt

Emilis Fernandes-Kastanio | G. Gražio nuotr., kinopavasaris.lt

Kitą savaitę prasidėsiantis „Kino pavasaris“ pristatė festivalio garbės „viešnią“ – šalį partnerę, kuria šiemet paskelbta Ispanija. Pristatymo metu buvo parodytas vienas iš penkių „Goya“ nominacijų skaičiais stebinančių ir temomis intriguojančių ispanų filmų – drama „Kai nuvirsta medis“ („When A Tree Falls“, rež. Asier Altuna Iza).

Vakaras buvo pradėtas tylos minute, skirta Briuselyje teroro akto metu žuvusiems žmonėms pagerbti.

Pasak Ispanijos ambasadoriaus Lietuvoje p. Emilio Fernandes-Kastanio (E. Fernández-Castaño), šiemet „Kino pavasaryje“ rodomuose ispanų filmuose vaizduojami skirtingi šalies regionai. „Nepabrėžiama nė vieno iš jų pranašumų ar trūkumų, tiesiog atskleidžiamos kiekvienam Ispanijos kraštui būdingos tradicijos. Apskritai, kinas suvienija žmones, tautas“, – renginyje kalbėjo ambasadorius.

Festivalio šalimi partnere Ispanija pasirinkta dėl glaudaus bendradarbiavimo su didžiausiu ir įtakingiausiu jos tarptautiniu San Sebastiano festivaliu. Ši festivalių draugystė prasidėjo prieš kelerius metus, kuomet į Vilnių atvyko San Sebastiano festivalio programos sudarytojas Roberto Kueto (Roberto Cueto) ir čia pamatė režisieriaus Igno Jonyno filmą „Lošėjas“. Kaip žinia, jo premjera 2013 m. įvyko būtent San Sebastiano kino festivalyje.

Šiemet R. Kueto atvyksta į industrijos konferenciją „Meeting Point – Vilnius“, kurioje skaitys pranešimus apie nacionalinio identiteto svarbą tarptautiniuose filmuose bei apie kino festivalių ekonominę įtaką miestui ir bendruomenei. Festivalyje išvysime ir gausų Ispanijos kino kūrėjų, pristatysiančių savo filmus, desantą.

Šiųmetiniame „Kino pavasaryje“ bus parodyti penki ispaniški filmai, sukurti skirtinguose šios šalies regionuose. Trys iš jų – Ispanijos kino meno akademijos nacionalinių apdovanojimų pretendentai, susirinkę net 19 „Goya“ nominacijų.

Renginio svečiai pirmieji išvydo vieną gražiausių festivalio filmų, režisieriaus Asier Altunos Izos dramą „Kai nuvirsta medis“ („When a Tree Falls“). Čia „Goya“ premijai už geriausią debiutinį vaidmenį nominuota aktorė Iraia Elias įsimintinai vaidina dailininkę dukterį, kuri titaniškomis pastangomis mėgina padalyti save senųjų tradicijų išsaugojimui ir asmeninių ambicijų išpildymui.

„Tai filmas apie moderniame pasaulyje gyvenančius žmones, kurie bėga nuo savo giminės tradicijų ir negali to padaryti. Visą tai teko išgyventi ir filmo režisieriui, nuostabiai atvaizdavusiam baskų kraštą ir jo papročius“,–  filmą pristatė „Kino pavasario“ vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Dar vienas ispanų filmas bus rodomas programoje „Metų atradimai“. Tai net dvylikoje „Goya“ nominacijų paminėta režisierės P. Ortiz juosta „Nuotaka“ („The Bride“) – pasmerktos meilės, aistringo geismo, pražūtingo pavydo, išdavystės ir keršto epas, sukurtas pagal ispanų poeto ir dramaturgo F. G. Lorkos (F. G. Lorca) kultinę pjesę „Kruvinos vestuvės“. Tikimasi, kad į festivalį atvyks šiame filme pagrindinį vaidmenį sukūrusi aktorė Inma Kuesta (Inma Cuesta), jau dabar vadinama naująja Pedro Almodovaro mūza.

Į programą „Festivalių favoritai“ įtraukta dar vieno ispanų režisieriaus Siesk Gej (Cesk Gay) drama „Trumanas“ („Truman“). Tai pasakojimas apie dviejų ilgai nesimačiusių draugų pasimatymą, kuris virto atsisveikinimu. Už aukščiausios prabos vaidybą San Sebastiano kino festivalyje apdovanotas „Sidabrine kriaukle“, filmas pelnytai buvo nominuotas ir šešioms „Goya“ nominacijoms. Į „Kino pavasarį“ atvyksta šios emociškai paveikios juostos prodiuserė Marta Esteban.

Savo dalyvavimą „Kino pavasaryje“ taip pat patvirtino ir filmo „Apostatas“ („The Apostate“) pagrindinis aktorius ir scenarijaus bendraautorius Alvaras Ogalo (Alvaro Ogallo), sukūręs įsimintiną vaidmenį režisieriaus Federiko Veiroj komiškoje dramoje, pasakojančioje apie vyrą ir kliūtis, su kuriomis jis susiduria, nusprendęs atsisakyti katalikų tikėjimo, kaip krikšto primestos naštos.

Filmas „Tobula diena skrydžiui“ („A Perfect Day to Fly“), kuriame bendraujama tik katalonų kalba, trumpam sugrąžins žiūrovus į vaikystę. Asmeniškiausias režisieriaus Marko Riko (Marco Rechos) filmas apie kertinius tėvo ir sūnaus santykius tinkamas visos šeimos auditorijai, tad kino salėse bus laukiami ir žiūrovai nuo 7 metų.

Įsigyti bilietus į festivalio filmus galite čia.

Apie festivalį:

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2016 m. kovo 31–balandžio 14 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 80 trumpametražių  filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos apie „Kino pavasarį“ rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė