Ką Lietuvos kariuomenės pratybose Kaune veikė KTU studentai? (0)

KTU studentai akcijoje Siuolaikinis patriotas1_kam.lt

KTU studentai akcijoje „Šiuolaikinis patriotas“ | kam.lt nuotr.

Kaune kovo 24 d. vyko pilietinė akcija „Šiuolaikinis patriotas“ – mieste vykstančių Lietuvos kariuomenės pratybų dalis. Kauno technologijos universitetas (KTU), vykdantis ir skatinantis socialines iniciatyvas, atsiliepė į Lietuvos kariuomenės prašymą padėti surengti taikią, patriotiškumą skatinančią eiseną Kaune. Procesija pajudėjo vidurdienį nuo S. Daukanto pėsčiųjų tilto ir baigėsi Karo muziejaus sodelyje.

Prie eisenos dalyvių – KTU studentų – prisijungė ir aktyvus Kauno jaunimas, visuomeninės organizacijos bei plačioji visuomenė. Susirinkusieji turėjo progą iš arčiau pamatyti kariškių naudojamus ginklus, pasimatuoti kario šalmą, susipažinti su naudojamu transportu bei daugiau sužinoti apie policijos pareigūnų specialųjį būrį.

Taikioje procesijoje taip pat dalyvavo ir kalbą sakė KTU Studentų reikalų direktorius Martynas Ubartas.

„KTU yra plačiai žinomas kaip pilietiškas ir pilietiškumą skatinantis Universitetas. Jau kurį laiką bendradarbiaujame su Lietuvos kariuomene įvairiose srityse, kartu vykdome mokymus ir šviečiamąją veiklą. Sulaukę prašymo prisidėti prie šią savaitę vykdomų pratybų mielai sutikome ir per trumpą laiką surinkome gausybę studentų savanorių, kurie aktyviai prisidėjo įvairiose, visą savaitę vykstančių pratybų, dalyse“, – sakė M. Ubartas.

KTU studentai akcijoje Siuolaikinis patriotas3_kam.lt

KTU studentai akcijoje „Šiuolaikinis patriotas“ | kam.lt nuotr.

Eisena, kuri ketvirtadienį prasidėjo prie S. Daukanto tilto, vedančio į Nemuno salą, ir žygiavo link Karo muziejaus sodelio, kur prie Nežinomo kareivio kapo buvo padėtos gėlės, buvo viena iš šią savaitę Kaune vykstančių Lietuvos kariuomenės pratybų dalių.

„Ekstremaliomis sąlygomis mieste gali vykti įvairios demonstracijos – ši nesankcionuota eisena ir buvo viena iš jų. Specialiosios tarnybos mokysis tinkamai suvaldyti minią ir numatyti jos galimus veiksmus“, – paaiškino M. Ubartas.

KTU Studentų reikalų direktoriaus įsitikinimu, pilietiškumas yra svarbiausias sėkmingos valstybės raidos faktorius ir kiekvieno žmogaus pareiga.

KTU studentai akcijoje Siuolaikinis patriotas2_kam.lt

KTU studentai akcijoje „Šiuolaikinis patriotas“ | kam.lt nuotr.

„Tokios iniciatyvos, kaip „Šiuolaikinis patriotas“ yra skirtos iš arčiau susipažinti su krašto gynyba, išmokti dirbti kartu su kariuomene ir kitais piliečiais. Studentai yra viena aktyviausių bei pilietiškiausių visuomenės dalių, todėl jų rodomas sektinas pavyzdys miestiečiams yra labai svarbus ir toliau kartu kuriant pilietišką mūsų valstybę“, – neabejoja M. Ubartas.

Taip pat prie akcijos prisidedantis KTU visuomeninės veiklos koordinatorius Ovidijus Gudaitis pažymi, kad vykusi procesija – tai visuomeninis susirinkimas į pilietinę taikią eiseną, kuri simbolizuoja visuomenės gebėjimą burtis, vienytis vardan bendro tikslo.

„Šiuolaikinio patriotizmo“ akcija siekėme priminti Lietuvos visuomenei, jog buvimas drąsiu, aktyviu ir neabejingu valstybės nariu yra ne tik mūsų atsakomybė, bet ir pareiga. Tokiu būdu, pasiremiant turimomis vertybėmis, tauta gali tęsti savo istoriją ir ją toliau aktyviai kurti“, – mano O. Gudaitis.

Organizatoriai džiaugėsi, kad ši pilietinė akcija buvo ne tik karinių pratybų dalis, bet ir kiekvieno dalyvio asmeninė pilietinio aktyvumo išraiška.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė