Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Šiaurės Atlanto Taryba (0)

A. Veršbovas | „Wikipedia“ nuotr.

A. Veršbovas | „Wikipedia“ nuotr.

Susipažinti su saugumo padėtimi regione ir išsamiai įvertinti jam kylančias grėsmes pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Šiaurės Atlanto Taryba (NAC), kurią sudaro nuolatos Aljanso būstinėje Briuselyje dirbantys 28 šalių sąjungininkių ambasadoriai.

Rytoj, ketvirtadienį, kovo 24 d. 10 val., įvyks Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Aleksanderiu Veršbovu (Alexanderiu Vershbow) ir  Šiaurės Atlanto Tarybos ambasadoriais. Šalies vadovė su NAC nariais aptars Europai ir Baltijos šalims kylančius saugumo iššūkius ir grėsmes.

Šiaurės Atlanto Taryba yra pagrindinė politinė NATO institucija, kuri priima sprendimus dėl kolektyvinės gynybos ir gali aktyvuoti Vašingtono sutarties 5-ąjį straipsnį.   Vizitas Lietuvoje yra pasirengimo liepą Varšuvoje įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui dalis. NAC Aljanso šalyse narėse lankosi tik išskirtiniais atvejais.

Varšuvoje Lietuva kartu su Latvija ir Estija siekia didesnių kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemonių, kurios žymiai sustiprins Baltijos šalių saugumą – padidinto sąjungininkų pajėgų ir karinės technikos dislokavimo, regioninių oro gynybos sprendimų, nuolatos atnaujinamų ir realiems agresijos scenarijams pritaikytų gynybos planų, greito ir operatyvaus sprendimų priėmimo proceso.

Po susitikimo su Šiaurės Atlanto Taryba 11 val. įvyks trumpa Prezidentės ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Aleksanderio Veršbovo spaudos konferencija.

Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti Prezidentūros interneto svetainėje  ir per LRT televiziją bei radiją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė