Artėjant šventėms, patikrinta prekyba kiaušiniais (0)

walnutcreekfarmtexas.com nuotr.

walnutcreekfarmtexas.com nuotr.

Artėjant šv. Velykoms, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino 288 prekybos vietas: didmeninės prekybos sandėlių, prekybos centrų ir turgaus prekiautojų. Patikrinta daugiau kaip 1,3 mln. lietuviškų, lenkiškų ir latviškų kiaušinių.

„Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad kiaušiniai išlieka vieni rizikingiausių gyvūninių gaminių. Pažeidus veterinarijos ir higienos reikalavimus, jie gali tapti žmonių infekcinių susirgimų šaltiniu.

Todėl labai svarbu, kad šių gaminių sauga ir kokybė būtų užtikrinama visoje maisto grandinėje. Patikrinimų rezultatai prekybos centruose turgavietėse ir didmeninės prekybos įmonėse parodė, kad Lietuvos rinkoje prekiaujama saugiais ir kokybiškais kiaušiniais, rasti tik pavieniai pažeidimai. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus 51 kiaušinių mėginį, nenustatyta nei vieno mikrobinės taršos ar kenksmingų medžiagų likučių atvejo“, – teigia VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Stanius.

Visuose mūsų šalies miestuose ir rajonuose atlikus 288 patikrinimus, tik 16 patikrinimų (5,5 %) nustatyti pažeidimai. Uždrausta prekiauti 450 vnt. kiaušinių, nes jų tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigęs, kai kurie sudužę. Apie 2 tūkst. kiaušinių buvo pardavinėjami be įsigijimo dokumentų ar pakuojami į netinkamas (naudotas) pakuotes. Nustatyti 5 atvejai, kuomet prekiauta neteisingai paženklintais kiaušiniais (ant pakuočių nebuvo informacijos apie vištų auginimo būdą, nenurodyta kategorija ir kt.). Tokių kiaušinių realizavimas buvo laikinai sustabdytas, nurodyta juos tinkamai perženklinti.

Pasenusių, nekokybiškų kiaušinių buvo rasta prekybos centre Klaipėdoje ir mažesnėse Jonavos, Vilkaviškio ir Kalvarijos maisto gaminių parduotuvėse. Po patikrinimų buvo uždrausta realizuoti, visi nekokybiški (450 vnt.) kiaušiniai sunaikinti.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas turgavietėms, nes ankstesnių patikrinimų metu būtent čia būdavo daugiausia pažeidimų. Šių metų patikrinimų rezultatai parodė, kad situacija turgavietėse pagerėjo, saugos ir kokybės pažeidimų nenustatyta, o užfiksuoti nereikšmingi ženklinimo ir prekybos nesupakuotais kiaušiniais neatitikimai buvo nedelsiant pašalinti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė