Lietuva skirs Graikijai papildomą pagalbą (0)

graikija-ir-es-alkas.lt-koliazas

alkas.lt koliažas

Kovo 17-18 d. Europos Vadovų Tarybos posėdyje pasiektas ES-Turkijos susitarimas dėl nelegalios migracijos srautų valdymo priemonių. Susitarta, kad naujai atvykstantys nelegalūs migrantai bus grąžinami į Turkiją, ir kartu bus pradėta įgyvendinti sistema „vienas už vieną“, pagal kurią už kiekvieną iš Graikijos salų į Turkiją grąžintą nelegaliai į ES patekusį asmenį bus į ES perkeliamas siras iš Turkijos. Tai skatins Sirijos pabėgėlius nesirinkti nelegalių rizikingų kelių ir garantuos jų teisėtą atvykimą į ES. Šis mechanizmas bus įgyvendinant nedidinant jau sutartų ES šalių narių įsipareigojimų dėl pabėgėlių perkėlimo.

Siekiant įgyvendinti susitarimą, yra numatytos priemonės, kurias turi įgyvendinti Graikija ir ES valstybės narės bei ES agentūros. Esminė sąlyga šiuo metu yra valstybių narių ekspertinės ir techninės pagalbos sutelkimas. Frontex agentūra ir Europos prieglobsčio paramos biuras paprašė valstybių narių skubiai skirti 1500 policijos pareigūnų, 50 grąžinimo ekspertų bei 400 prieglobsčio specialistų.

Lietuva nuolat pagal galimybes prisideda prie solidarumo priemonių, padedančių krizės labiausiai paveiktoms šalims, t. y. skiria ekspertus, techninę ir humanitarinę pagalbą. Ir šiuo atveju Lietuva, įvertinusi agentūrų kvietimus dėl pagalbos teikimo Graikijai, nusprendė skirti iki 25 pasienio, policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė