Briuselyje įvykdytas teroristinis išpuolis, yra žuvusių (tiesioginė transliacija, video) (34)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Du garsūs sprogimai nugriaudėjo Belgijos sostinės, Briuselio, Zaventemo oro uoste antradienio rytą apie 9 val Lietuvos laiku. Po valandos buvo pranešta apie keturis sprogimus trijose skirtingose metro stotyse. Neoficialiais duomenimis, kuriuos perdavė Belgijos televizija VRT žuvo 13 žmonių, 35 sužeisti.

Tačiau veliau buvo paskelbta, kad žuvusiųjų yra mažiausiai 20, o sužeistųjų skaičius jau pakilo virš 100.

Prieš sprogimus buvo girdimas šaudymas ir riksmai arabų kalba.

Belgijoje paskelbta aukščiausio lygio teroro grėsmė. Šalies vidaus reikalų ministrasnetiesiogiai patvirtino, kad tai buvo teroro ataka.

Nugriaudėjo sprogimas ir vienoje iš Briuselio metro stočių. Mieste uždarytos visos metro stotys. Oro uostas uždarytas, atskrendantys lėktuvai nukreipiami į kitus uostus.

Tai įvyko praėjus keturioms sienoms po to, kai Briuselyje buvo sučiuptas Salahas Abdeslamas, vienas iš lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro atakų dalyvis.

Evakuotos ir uždarytos centrinė bei šiaurinė Briuselio geležinkelio stotys. Visas viešasis transportas neveikia. Paskelbtas aukščiausias teroro grėsmės lygis.

Papildyta:

Naujausiais duomenimis per tris teroristų išpuolius Briuselyje žuvo 34, sužeista daugiau, kaip 200 žmonių.

Tiesioginę transliaciją iš įvykių vietų galite stebėti čia:

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautas dėl išpuolių Briuselyje

Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Belgų Karaliui Filipui (Philippe): „Šie brutalūs, nusikalstami ir aukų nesirenkantys išpuoliai yra niekaip nepateisinami. Kartu su visais Belgijos draugais ryžtingai smerkiame bet kokį terorizmą ir reiškiame palaikymą ir vienybę su Jūsų šalimi ir jos piliečiais“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pareiškė užuojautą Belgijos premjerui Čarlzui Mišeliui (Charles Michel) bei Belgijos ir kitų šalių žmonėms: „Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms, artimiesiems, visiems Belgijos ir kitų šalių žmonėms, kuriuos palietė ši skaudi tragedija. Linkiu susitelkimo šią sunkią netekties valandą, sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“.

Teroro išpuolių Briuselyje aukas tylos minute pagerbė taip pat ir Lietuvos Respublikos Seimo nariai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė