V. Stundys: Vyriausybės pažadus bus bandoma įgyvendinti vaikų sąskaita (0)

Valentinas Stundys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Valentinas Stundys | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Mokytojų streikas tyliai nugeso, nes profesinės sąjungos patikėjo Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus bei švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės pažadais: pirmasis sakė rasiąs 2, o ministerijos atstovė – visus 6 milijonus eurų.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojo, Šešėlinės vyriausybės švietimo ir mokslo ministro Valentino Stundžio, praėjusią savaitę Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo bandoma sužinoti, kokie rasti šių papildomų lėšų šaltiniai?

„Nors ministrė emocingai dievagojosi, kad viskas gerai, kad vyksta paieškos procesas, kad ją be reikalo puola žiniasklaidoje, tačiau paprastai, aiškiai ir suprantamai nesugebėjo paaiškinti, nei iš kur 2, nei 6 milijonai eurų. Galiausia trenkė, kad bus paimti iš europinių projektų, – prisimena minėto komiteto narys V. Stundys. – Taigi akivaizdu, kad Vyriausybės vadovas ir ministrė neturi jokio realaus plano, kaip tesėti pažadus mokytojams, o Švietimo ir mokslo ministerija palikta savo programose surasti visus pažadėtus pinigus“.

V. Stundys atkreipia dėmesį, kad jei bus tikslinamos iš ES paramos finansuojamos programos, tai ne tik gali vėluoti lėšos neformaliam vaikų švietimui (reikės laiko pakeitimams suderinti, kas neišvengiamai stabdys jų sklandų finansavimą bei įgyvendinimą), bet bus apkarpytos ir europinių programų veiklos. Bet kuriuo atveju ministrė bandys pažadus įgyvendinti vaikų sąskaita.

Pastarųjų dienų ministrės teiginys, kad Lietuvos mokyklose dirba 10 tūkst. pedagogų daugiau nei reikia, stebina drąsa ir užmojais. Pirmiausia todėl, kad visiškai kertasi su šios Vyriausybės programa: „skatinsime mažų pradinių mokyklų išsaugojimą ir naujų ugdymo įstaigų steigimą kaimo vietovėse/ koreguosime bendrojo ugdymo mokyklų reformą taip, kad nebūtų draskomas suformuotas bendrojo ugdymo mokyklų tinklas ir dėl to nedidėtų darbo netekusių mokytojų skaičius, būtų išsaugomos mokyklos kaimo vietovėse/ tobulinsime lėšų skyrimo mokykloms metodiką, kad būtų išsaugomos mokyklos kaimo vietovėse/ sudarysime tinkamas darbo, buities ir kitas sąlygas mokytojams, dirbantiems kaime/ atkursime mokytojo profesijos prestižą, stiprinsime mokytojo statusą visuomenėje/išgyvendinsime smurtą ir patyčias mokyklose“.

Ši Vyriausybė „sėkmingai“ savo tikslus pasiekė: iš 32 tūkst. švietimo darbuotojų trečdalis (per 10 tūkst.) dirba ne visu krūviu, dešimtadalis teturi mažiau nei dešimt pamokų, o daugumos atlyginimas – beveik minimali alga. Taigi ministrė išsižada savo koalicijos programos? Sėkmingo biudžetininkų nuskurdinimo Vyriausybė?

„Ministrė paneigia A. Butkevičiaus vadovaujamo ministrų kabineto programą ir demaskuoja valdančiosios koalicijos visos kadencijos neveiklumą bei jos nežinojimą, ką reikia neatidėliotinai daryti. Valdančiųjų visos kadencijos populizmą ir pigų, neatsakingą pataikavimą žmonėms negailestingai daužo realybė: reikėjo sprendimų ir pokyčių, bet jų valdantieji vengė, džiaugdamiesi gerėjančia ekonomika, tačiau visiškai pamiršę, kad tą gerėjimą turi realiai jausti žmogus, kad reikia matyti Lietuvos raidos perspektyvą, jos ateitį. Šiose žabangose ir pasimetė ministrė, matydama, kaip bliūkšta jos geri ketinimai, suprasdama, kad vien ambicijų per maža, kad švietimas, nepaisant gražių ketinimų, lieka šios valdžios interesų užribyje“, – sako V. Stundys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė