„Mes ir jie“: Lietuviškasis Sankt Peterburgo kodas: kaip rusas už Lietuvos laisvę kovojo (video) (0)

Alkas.lt nuotr.

Aleksandras Jakovlevičius Vinnikovas | Alkas.lt nuotr.

Laisvės kaina yra didelė. Taip tvirtina Aleksandras Jakovlevičius Vinnikovas – Sankt Peterburge gyvenantis Rusijos politikas ir visuomenės veikėjas. Jis turi pagrindo taip tvirtinti, nes prieš dvidešimt penkerius metus buvo vienas iš svarbių Rusijos demokratijos atgimimo veikėjų.

Tačiau, kas yra labai svarbu mums, sausio įvykių metu jis aktyviai palaikė ir Lietuvos laisvės kovą. Tą naktį, kai aplinkui Aukščiausiąją Tarybą ir televizijos bokštą važinėjo sovietų tankai, jis buvo Vilniuje, parlamento rūmuose. Būtent jis skambino generaliniam JAV konsului tuometiniame Leningrade, prašydamas padaryti viską, kad Lietuvos sostinėje būtų sustabdytas kraujo liejimas. Generalinis konsulas, savo ruožtu, paskambino tuometiniam JAV prezidentui Džordžui Bušui, kuris prikėlė neva miegantį Michailą Gorbačiovą. Nežinia, ar šis rusų demokrato veiksmas pakeitė istoriją, tačiau akivaizdu, kad pastanga buvo. Ir už ją šiandien turime būti dėkingi žmogui, su kuriuo „Alko“ komanda susitiko Sankt Peterburge.

Apie Rusijos ir Lietuvos laisvės ir demokratijos procesus su Aleksandru Vinnikovu kalbasi Audrys Antanaitis. Už kameros – Arūnas Rasakevičius. Pokalbis vyksta rusų kalba. Tikimės, kad jis bus suprantamas ir įdomus ne tik tų tolimųjų metų liudininkams…

Kategorijos: Alko radijas, Mes ir jie, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė