Kovas – žemės mėnuo (0)

inkilo kelimas_vstt.lt

Inkilo kėlimas | vstt.lt nuotr.

Kovas dar vadinamas Žemės mėnesiu. Šio mėnesio renginiai kasmet organizuojami visose Lietuvos saugomose teritorijose: keliami inkilai, pasitinkami grįžtantys paukščiai, sveikinama bundanti Žemė. Kovo 21 – 22 d. – pavasario lygiadienis, kai Saulė, slinkdama ekliptika, atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis, kuomet dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Galvoti apie Žemę ir tausoti jos išteklius turime nuolat.  Tad kasdien reikėtų nusistatyti priminimą „Nepamiršk Žemės“.

Nepamiršk jos:

kai neši išmesti šiukšles (rūšiuok),

kai perki skalbimo priemones (pirk draugiškas aplinkai, be kenksmingų fosforo junginių),

kai palieki be reikalo įjungtą šviesą ir elektros prietaisus budėjimo režimu per naktį (taupyk elektros energiją),

kai sėdi už automobilio vairo (gal galėtum dažniau naudotis viešuoju transportu?),

kai perki produktus plastiko pakuotėse (gal galėtum jų vengti ir keisti alternatyva? ) arba, tarkim, bananų kekę, atskiras prekes pakuoji į atskirus maišelius (visada nešiokis daugkartinį pirkinių maišelį – jų būna net labai originalių!),

kai išmeti šiukšlę į šiukšliadėžę poilsiavietėje (stenkis išsinešti tai, ką atsineši į gamtą ir išmesti ten, kur šiukšlės surenkamos dažniau ir jų neišnešioja paukščiai ir žvėrys),

kai įsigyji kosmetikos priemonių – panagrinėk sudėtį, kad dėl tavo pasirinktos kosmetikos nebūtų išnaudojami gyvūnai tiesioginiu ar netiesioginiu būdu, pvz. naudojant palmių aliejų. Žaliava palmių aliejui auginama plantacijose, kurios sukuriamos, iškirtus atogrąžų miškus ir vietoj jų plotą apsodinus palmėmis. Dėl miškų kirtimų sunaikinama unikali bioįvairovė: augalija ir gyvūnija. Daugybė rūšių nyksta. Bene didžiausia grėsmė kyla atogrąžų miškuose nuo seno gyvenantiems orangutangams.

Tai tik keli priminimai kas dienai. Tačiau jei bent vieną jų įsidėmėsi ir imsi praktikuoti – tu jau prisidedi prie švaresnės, saugesnės ir tvaresnės Žemės.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė