Nuosprendžio skelbimą ukrainiečių lakūnei N.Savčenko stebės ir Lietuvos diplomatas (4)

savcenko-warfare.com.ua-nuotr

savcenko-warfare.com.ua nuotr.

Kovo 20 d. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) išplatino pranešimą kuriame skelbiama, kad Lietuvos ambasados Rusijoje atstovas ketina stebėti nuosprendžio skelbimą teisiamai Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnei Nadijai Savčenko.

Pasak pranešimo, kol kas neįvardintas, Lietuvos atstovas ketina išvykti į Rostovo sritije esantį Donecko miestą, kur kovo 21 ir 22 dienomis vietos teisme kartu su kitų valstybių atstovais stebės nuosprendžio N.Savčenko paskelbimą.

Kovo 9 d. Rusijos Rostovo srities Donecko teisme, Rusijos pagrobta ir neteisėtai kalinama Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnė ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė N. Savčenko tarė paskutinį žodį ir paskelbė, kad toliau tęs kovo 3 d. pradėtą sausą bado streiką.

Teismas pranešė, kad nuosprendį lakūnei skelbs kovo 21–22 dienomis ir neleido kalinei susitikti su giminaičiais, Ukrainos konsulu ir Ukrainos gydytojais.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ne kartą yra griežtai pasmerkusi N. Savčenko neteisėtą sulaikymą ir kalinimą Rusijos Federacijoje, ir raginusi Rusijos Federacijos valdžios ir teisėsaugos institucijas gerbti žmogaus teises, nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti N. Savčenko bei kitus Rusijos Federacijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius ir sudaryti jiems sąlygas grįžti į tėvynę.

Kovo 20 d. į Rostovą stebėti nuosprendžio skelbimą N. Savčenko  išvyko ir grupė Ukrainos Aukščiausiosios Rados (AR) narių. Palaikyti neteisėtai kalinamos kolegės vyksta  frakcijos „Porošenko blokas“ ir „Batkivščyna“ („Tėvynė“) atstovai bei Ukrainos prezidento atstovas spaudai Sviatoslavas Tsegolko.

Sviatoslavas Tsegolko su Irina Geraščenko, Marija Ionova, Irina Lucenko  | Facebook.com nuotr.

Pakeliui į Rostovą: Sviatoslavas Tsegolko su Irina Geraščenko, Marija Ionova, Irina Lucenko | Facebook.com nuotr.

За дорученням Президента і покликом серця разом з Iryna Gerashchenko, Mariya Ionova, Іриною Луценко їдемо до Росії підтр…

Posted by Svyatoslav Tsegolko on 2016 m. kovo 20 d.

„Prezidento Porošenkos įgaliotas ir savo širdies šauksmo vedinas su Irina Geraščenko, Marija Ionova, Irina Lucenko vykstame palaikyti Nadijos Savčenko“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo S. Tsegolko.

Žurnalistė ir AR narė I. Geraščenko savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad jau turi žinių, jog į Rusiją neileidžiama N. Savčenko palaikymo grupė iš Ukrainos.

„Aš tikiuosi, kad jiems ten užteks proto įleisti deputatus, turinčius diplomatų pasus, tarp kurių yra Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos ir kitų tarptautinių organizacijų nariai.“, – rašo I. Geraščenko.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė