Apie medžių priežiūros kultūrą dalinosi patirtim Tarptautinės arboristikos draugijos vadovas (0)

apie medziu prieziura_am.lt

am.lt nuotr.

Dvi dienas su Lietuvoje viešėjęs Tarptautinės arboristikos draugijos, didžiausios pasaulyje arboristus vienijančios organizacijos, vykdomasis direktorius Džimas R. Skiera (Jimes R.  Skiera) per susitikimą su Aplinkos ministerijos specialistais supažindino su šios draugijos veikla ir tikslais. Šiai tarptautinei organizacijai asocijuotos narės teisėmis priklauso ir Lietuvos arboristikos centras.

Vienas pagrindinių Tarptautinės arboristikos draugijos, įkurtos prieš 92 metus, tikslų – kelti profesinį arboristikos, medžių priežiūros kultūros, lygį plėtojant mokslinius tyrimus, technologijas ir visuomenės švietimą.
Svečiui buvo pristatytos Lietuvos kraštovaizdžio politikos gairės, svarbiausi darbai ir želdynų formavimą reglamentuojantys teisės aktai. Džimas Skiera apžvelgė JAV miestų želdynų tvarkymo problemas.

Per neformalų pokalbį, kuriame dalyvavo ir Lietuvos arboristikos centro specialistai, buvo pasikeista nuomonėmis, kaip išsaugoti ir prižiūrėti senuosius medžius, aptarta žaliųjų plotų miestų urbanistinėje struktūroje svarba. Kaip sakė J. R. Skiera, reikia siekti, kad miestuose pilkoji ir žalioji infrastruktūra sugyventų.

„Arboristika Lietuvoje dar tik įsitvirtina, todėl Tarptautinės arboristikos draugijos vadovo vizitas ir jo, kaip specialisto, pastabos yra labai vertingos“, – po susitikimo įspūdžiais dalijosi Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. Želdynus saugo, juos planuoja, arboristais dirba skirtingą teorinę ir praktinę patirtį turintys gamtos, miškininkystės, meno ir inžinerijos specialistai, kuriuos vienija siekis puoselėti ir išsaugoti sveikus medžius.

Be susitikimo Aplinkos ministerijoje, Dž. R. Skiera susitiko ir su kitų institucijų, kurios rūpinasi medžių apsauga ir tvarkymu, atstovais, lankėsi Anykščių lajų take.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė